Španělská Mallorca

Španělsko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

mallorca 4 perex Na Mallorce vás mohou zaujmout historické stavby, místa pro děti jako je třeba Aquacity a nebo muzeum Joana Miró.

Mallorca nabízí zajímavá místa pro děti i pro dospělé

Ostrov Mallorca leží v západní části Středozemního moře. Patří mezi Baleárské ostrovy, je dokonce jedním z největších. Domluvíte se zde hlavně španělštinou, jelikož jsou ale místní na turisty zvyklí, pochodíte i s angličtinou a němčinou. Platná měna jsou eura. Na Mallorcu se dostanete přímo letadlem, s přestupem na trajekt v Barceloně pak i autem, autobusem a nebo vlakem.

Jak se po Mallorce pohybovat a kolik stojí ubytování?

Hromadná doprava na Mallorce funguje celkem dobře, přepravovat se můžete vnitrostátními vlaky nebo autobusy, finančně dobře vychází i taxi. Na delší výlety je ale lepší si pronajmout auto, vybavit se pevnými nervy a jezdit opatrně. Silnice jsou na ostrově hodně úzké. Půjčení auta vás vyjde na 30 EUR za den, v ceně bývá i pojištění. Řidiči musí mít více než 21 let.

Ubytovat se na Mallorce můžete jak v campech, které vás vyjdu finančně nejlevněji, tak v hotelech různé ceny a kvality. Ubytování pro dva ve dvoulůžkovém pokoji v dvouhvězdičkovém hotelu seženete už od 30 EUR za noc a osobu.

mallorca 2 mensi

Zajímavá místa pro děti i pro dospělé

Katedrála La Seu je gotickou stavbu, jejíž vznik se datuje od roku 1230, ale kvůli válkám byla dokončena až 1601. Zevnitř je katedrála podpírána čtrnácti vysokými sloupy a zdobí ji barevné vitráže s geometrickými vzory. Do výzdoby interiéru přispěl i umělec Antoni Gaudí, který odstranil z katedrály obyčejné oltáře, změnil osvětlení a vypracoval přímo pro katedrálu baldachýn, kterým se stavba dodnes chlubí. Za vstup do zaplatíte 3,50 EUR a doporučujeme si zapůjčit k prohlídce audio průvodce.

Vaše děti jistě na celý den zabaví Aquacity – největší vodní park v Evropě. Nachází se ve městě S'Arenal a vstupné je poměrně drahé, proto se vyplatí strávit zde celý den. Podobně zajímavé místo pro děti je i Reserva Africa, přírodní park, který má rozlohu čtyřiceti hektarů. Žijí zde volně nosorožci, pštrosi a antilopy. Návštěvníci si mohou užít prohlídku jak ve svém vlastním autě, tak si mohou zapůjčit otevřený terénní vůz.

Kartuziánský klášter, jeskyně Coves del Drac a muzeum Joana Miró

Sa Cartuja je starý kartuziánský klášter postavený v neoklasicistním stylu ve městě Valldemosa. Proslavil se hlavně tím, že zde v minulosti pobýval milenecký pár Fryderic Chopin a George Sandová. Z místností, které společně obývali je dnes muzeum, kde můžete vidět Chopinův originální klavír, rukopisy a nebo busty obou umělců. Konají se zde také večery tradičních mallorských tanců a obden klavírní koncerty. Za vstup do kláštera zaplatíte 6, 95 EUR.

mallorca 3 mensi

Jeskynní prostory a podzemní jezera nesou název Coves del Drac. Krasové jeskyně jsou rozdělené do místností s názvy jeskyně Luise Armanda, Černá jeskyně, Bílá jeskyně a jeskyně Ludvíka Salvátora. Skrývají obrovské množství nádherných stalaktitů, stalagmitů a celkový dojem prohlídky umocňuje nasvícení místností a hudba G. F. Händla, F. Chopina a nebo J. S Bacha. Na podzemních jezerech se můžete svézt loďkou. To vše je v ceně vstupu, za který zaplatíte 7,50 EUR. Prostor pře jeskyněmi zkrášluje zahrada s volně se pohybujícími pávy.

Své poslední dny strávil na Mallorce i známý umělec Joan Miró. V roce 1983 zde zemřel a jeho manželka nechala jejich dům i bývalý ateliér přestavět na muzeum Fundació Pilar. Nachází se zde stálá expozice Miróových obrazů, kreseb a skulptur. Pořádají se tu také krátkodobé výstavy začínajících umělců.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Španělsko základní informace

spain-flag-48 Hlavní město:  MADRID 

Časové pásmo ve Španělsku:  +1

Počet obyvatel Španělska: 46 000 000

Nejrozšířenější jazyk: Španělština 

Telefonní předvolba Španělska: +34 

Platná měna ve Španělsku: EURO (EUR)

Oblíbená Španělská letoviska

Barcelona , Mallorca , Ibiza , Menorca ,

Sevilla , Costa Brava , Tossa de Mar ,

Costa del Maresme , Malaga , Girona ,

Córdoba , Costa del Sol ,

Costa de Almeria , 

Letní teplotní průměr ve Španělsku

Ibiza: vzduch 26°C  -  moře 24°C

Mallorca: vzduch 26°C  -  moře 25°C

Valencie: vzduch 23°C  -  moře 27°C

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya