Dvě překrásné metropole, Brusel a Londýn

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

tower bridge 3 V Evropě najdeme několik významných metropolí, které si zaslouží vaši návštěvu. Mezi ty nejhezčí a nejzajímavější určitě patří Brusel a Londýn. Podívejme se na pár tipů a zajímavých míst, jenž tato města nabízejí.

 Brusel

Hlavní město Belgie je neoficiálně nazýváno hlavním městem Evropy, je to především s toho důvodu, že v Bruselu sídlí Severoatlantická Aliance NATO a nachází se zde sídlo valné většiny institucí Evropské Unie. V Bruselu žije více než milion obyvatel a přestože jde především o město úřadů a institucí, najdeme v Bruselu i spousty nádherných památek a zajímavých míst.

Náměstí Grant-Place

Historické jádro města Brusel a velmi významné místo pro obyvatele tohoto města. Náměstí je často považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí světa, jehož dominantou se stala gotická radnice z patnáctého století. Zajímavá je především radniční věž, která se tyčí do výšky téměř sta metrů. Na radniční věži, můžete najít nádhernou sochu svatého Michaela, který se stal patronem města Brusel.

Atonium

Dalším unikátem, který můžete v Bruselu vidět, je model základní buňky železa. Tento model je oproti skutečnosti zvětšený 165 miliardkrát. Tato stavba, kterou navrhl inženýr André Waterkeyn byla umístěna na své místo u příležitosti konání velkolepé výstavy EXPO 58, která se v Bruselu konala v období mezi 17.4 až 19. 11. 1958 a vidělo jí přes 42 miliónů návštěvníků z celého světa. Jednalo se o první Expo po druhé světové válce. Tento model, který je vysoký neuvěřitelných 102 metrů, zůstává pro obyvatele a návštěvníky Bruselu dodnes vzpomínkou na velkolepou výstavu EXPO 58.

Londýn

Další velmi významnou metropolí Evropy je bezesporu Londýn. Dějiště letních olympijských her roku 2012 a sídlo Anglické královské rodiny, má opravdu co nabídnout. V Londýně na vás neskutečně dolehne historie města v kontrastu s moderní technologií. Projížďka Londýna v typickém červeném dvoupatrovém autobusu, nebo jízda proslulým Londýnským metrem, je prostě nutností.

Tower Bridge

Jednou z pozoruhodných památek, kterou byste při návštěvě Londýna neměli minout je určitě slavný londýnský most přes řeku Temži a je jím Tower Bridge. Je to ojedinělí technický a historický skvost, starobylí a stále funkční zvedací most, který se nachází poblíž pevnosti Tower, podle které také dostal název. Most nabízí pro návštěvníky krásnou expozici s původním parním strojem, který poháněl soustrojí na zvedání mostu. Dnes je ale most zvedán pomocí nové moderní strojovny s moderním řídícím centrem, do které lze taktéž nahlédnout. Nenechte si ujít tuto skvostnou podívanou.

Londýnské oko

Jedna z moderních atrakcí a symbol Londýna, která na břehu řeky Temže stojí od roku 1999, vám poskytne neskutečný pohled na celé město a dá vám tu možnost, vidět přilehlé památky z ptačí perspektivy. Pokud chcete vidět pevnost Tower, most Tower Bridge a další památky z netradičního místa, je pro vás londýnské oko to správné místo. Největší vyhlídkové kolo na světě, které se tyčí do výše 135 metrů se nachází na jižním nábřeží břehu řeky Temže. Londýnské kolo nese přes třicet kabin a pojme tak poměrně velké množství návštěvníků. Jedno otočení kola a tedy i vaše prohlídka bude trvat 30 minut. Pohyb kola je natolik pomalí, že pro nastoupení cestujících kolo ani nezastavuje, není to potřeba.

Jak se do těchto nádherných metropolí dostat a vychutnat si tak nádherný výlet? Volba je naprosto jasná, do Londýna a do Bruselu se vám nejlépe bude cestovat letecky. Letenky do Bruselu se dají bez větších problémů ve slušném předstihu koupit se v ším všudy za cenu 3500 korun. Odlety jsou samozřejmě z Prahy a doba letu je příjemných 90 minut. Za hodinku a půl už můžete obdivovat krásy Bruselu. Naproti tomu letenky do Londýna jsou o něco levnější, kompletní letenka do Londýna vás přijde na pouhých 2500 korun za osobu. Odlety jsou opět z Prahy a za dvě hodinky přistáváte v Londýně na letišti. Levné letenky do těchto dvou Evropských metropolí nejsou dnes vůbec žádným problémem, za nedlouho po startu tak můžete obdivovat krásu Londýna nebo Bruselu a užít si tak nádherný a pohodový víkend.

 

Novinky Chorvatsko

Chorvatsko Pula

 Pula je překrásné chorvatské město, které je plné především antických památek. Pula se nachází na Istrijském poloostrově a má celkem 65 tisíc obyvatel. Pula je jedním z velmi častých cílů dovolené Českých turistů.

Celý článek...

Novinky Řecko

Kréta

 Kréta je nádherný ostrov, který leží mezi Afrikou a Řeckem. Kdo se v létě vydá na Krétu, určitě neprohloupí, neboť písečné a oblázkové pláže jsou na zdejším ostrově mnohotvárné a rozmanité. Kréta oslní milovníky koupání i starověké historie, neboť na ostrově jsou dokonce doklady z minojské doby, která je stará 3500 až 4000 let před naším letopočtem.

Celý článek...

Novinky Itálie

Itálie – Kalábrie

Na jižní straně Itálie se rozprostírá Kalábrie, často zvaná perla jižní Itálie. Jedná se hornaté území, které je z obou stran obklopeno mořem. Kalábrie je u turistů známá hlavně díky velkému počtu slunečných dní, příznivým cenám, které přímo vybízejí k nakupování a velmi kvalitním produktům. Při návštěvě Kalábrie tak nevynechejte ochutnávku italského vína, sýru nebo olivového oleje.

Celý článek...

Suprdovča vyhledávání

Egypt

Egypt je zemí faraónů, historie a základy civilizací, Rudé a Středozemní moře či věhlasná místa jako pyramidy v Gíze, Alexandrie nebo Hurghada. Pestrý podmořský život, potápění a šnorchlování. Chrámový komplex Karnak, který se budoval dlouhých 1500 let...
Chcete vědět víc?
Emiráty SAE

Orientální země na březích Indického oceánu,rozprostírající se u Perského zálivu. Burz al Arab, hotel který je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejluxusnější hotel na světě. Na  moderních hřištích v Dubaji, hrají také hvězdy golfového světa, jakými jsou Colin Montgomerie, nebo Tiger Woods.
Chcete vědět víc?
Itálie

Země na Apeninském poloostrově a ostrovech ve Středozemním moři, Sicílie, Sardinie, Elba, Capri, Ischia, Pantelerie, Egadských a Liparských ostrovech. Pobřeží dlouhé zhruba 7600 km je omýváno čtyřmi moři, jedná se o Ligurské, Tyrhénské, Jónské a Jaderské moře.
Chcete vědět víc?

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya