Pár věcí, bez kterých se na dovolené určitě neobejdete

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

batohy adidas Při cestě na dovolenou vás čeká nelehké rozhodování, co vše si sebou budete muset vzít. Některé věci lze opravdu oželet a vzhledem k neustále se zvyšujícím limitům na váhu zavazadel v letecké dopravě, je dobré vědět, bez čeho se na dovolené neobejdete a co si sebou naopak brát vůbec nemusíte.

Mezi věci, které byste si měli určitě do zavazadla přibalit, ať už pojedete na dovolenou kamkoli, jsou vaše osobní léky. Nespoléhejte se na to, že na dovolené budete mít možnost si léky koupit v lékárně a to i přes ten fakt, že jsou například u nás, volně prodejné. V cizině tomu tak být nemusí a spoléhat na to, že vás zachrání například hotelový lékař, je velmi nerozumné.

Pokud jedete na letní dovolenou, je třeba myslet hlavně na péči o tělo. Velmi vysoké dávky sluníčka, vám nemusí udělat zrovna dobře a je tedy nutné chránit své tělo před slunečními paprsky a to hlavně v prvních dnech vaší dovolené. Řeknete si, ano opalovací krém přeci mám, to je základ. Jenže ochrana těla před sluníčkem není jen o opalovacím krému. Nikdy nezapomínejte na to, že na letní dovolenou je nutné přibalit vhodnou pokrývku hlavy. Tato část těla, která je někdy celodenně vystavena sluníčku, je na něj velmi citlivá. Pokud ještě k tomu trpíte častou migrénou anebo bolestí hlavy, je nějaký slušivý plážový klobouk, nebo šátek přímo nutností. Sportovně založení cestovatelé, samozřejmě nebudou na pláži hrát volejbal v plážovém klobouku značného průměru, ale sáhnou po vhodnější variantě. Uspokojit by je mohla například kšiltovka adidas, nebo dnes velmi moderní pirátské šátky.

Kšiltovky adidas To co vždy podléhá tématu vaší dovolené a nesmíte to v žádném případě zapomenout doma, je vhodná obuv. Pokud víte, že dovolenou strávíte na pláži, případně u hotelového bazénu, budou vám asi bohatě stačit lehké žabky a plážové pantofle. Ten kdo se ale chystá o dovolené relaxovat sportovně anebo se vydat na místní výlet, nesmí doma zapomenout tu správnou obuv. Hrát tenis v žabkách anebo pokořit místní hrad v plážových pantoflích není rozhodně to, oč byste stáli. Nákup vhodné obuvi na místě, by se vám mohl ale dosti prodražit. Na obuv proto určitě nezapomeňte.

Ruku v ruce s obuví jdou i dovolenková zavazadla. Je samozřejmé, že takový kufr,si doma těžko zapomenete, jenže na dovolené nebudete potřebovat jen váš kufr. Každý kdo jede na dovolenou, by měl mít sebou nějaké příruční zavazadlo. Pokud budete docházet na pláž, je nutné mít sebou vhodnou plážovou tašku. Ti z vás, kdo hodlají na dovolené více cestovat, nebo se věnovat cykloturistice si sebou nesmí, zapomenou zabalit také vhodné příruční zavazadlo. Budou li to menší tašky přes rameno, batohy adidas, sportovní vaky, atd záleží jen na tom, co na dovolené hodláte dělat. Ovšem nákup zapomenutého příručního zavazadla až na místě by opět znamenal neplánované výdaje.

Co ovšem s jistotou doma nechat můžete, jsou plážové nafukovací matrace. Tohoto sortimentu najdete v místě vaší dovolené, nejedete li tedy do Alp, nepřeberné množství a to za přijatelnější ceny, než u nás. Vezměte si při své první cestě na pláž do plážové tašky, kterou jste nezapomněli doma, jen opalovací krém, něco malého k pití, dobrou pokrývku hlavy, pár drobných a pěknou knížku a jde se. Než dojdete na pláž, stoprocentně narazíte na několik obchodů anebo stánků s plážovými matracemi a cena vás mile překvapí. Ušetříte nejen místo v kufru, ale i nějakou tu korunu.

Jsou prostě věci, které si na dovolenou nevozte, ale kupte si je přímo v zemi, do které budete cestovat. Je vhodné se dobře rozhodnout, a důležité věci nakoupit před odjezdem na dovolenouplážové pantofle v některém z domácích obchodů. Kupovat kvalitní značkové zboží až na dovolené, kdy ho nutně potřebujete, vás může dostat do situace, kdy budete muset například za klobouk, nebo tašku zaplatit mnohem více peněz, než jste zamýšleli. Přitom dnes není problém, vše potřebné pořídit v našich internetových obchodech a to v klidu v dostatečném předstihu a za rozumné ceny. Například takový obchod www.adipro.cz je schopen vás na dovolenou vybavit během krátké chvíle, za rozumné peníze a nabídne solidní výběr. Tašky, obuv, doplňky i oblečení, které budete na dovolené potřebovat, si vyberete v klidu domova a na dovolenou můžete odjíždět s pocitem, že prostě máte všechno důležité sebou.

Novinky Chorvatsko

Chorvatsko Pula

 Pula je překrásné chorvatské město, které je plné především antických památek. Pula se nachází na Istrijském poloostrově a má celkem 65 tisíc obyvatel. Pula je jedním z velmi častých cílů dovolené Českých turistů.

Celý článek...

Novinky Řecko

Řecko

Na jihovýchodě Evropy, konkrétněji na jižním výběžku Balkánského poloostrova se nachází Řecko, místo s velmi bohatou a dlouhou historií, která ukrývá tajemství lidské moudrosti a krásy. Nádherné pláže lákají k dovolené, horské masivy vyzívají k turistice… A upřímnost spolu s pohostinností místních obyvatel Vás jistě okouzlí stejně, jako třpytící se moře.

Celý článek...

Novinky Itálie

Itálie Ravenna

Ravennu na mapě Itálie najdete na severu země a jedná se o hlavní město oblasti Emilia Romagna. Ravenna je zároveň krásné přístavní město, které je situované u pobřeží Jaderského moře. V Ravenně momentálně žije okolo 153 000 obyvatel.

Celý článek...

Suprdovča vyhledávání

Egypt

Egypt je zemí faraónů, historie a základy civilizací, Rudé a Středozemní moře či věhlasná místa jako pyramidy v Gíze, Alexandrie nebo Hurghada. Pestrý podmořský život, potápění a šnorchlování. Chrámový komplex Karnak, který se budoval dlouhých 1500 let...
Chcete vědět víc?
Emiráty SAE

Orientální země na březích Indického oceánu,rozprostírající se u Perského zálivu. Burz al Arab, hotel který je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejluxusnější hotel na světě. Na  moderních hřištích v Dubaji, hrají také hvězdy golfového světa, jakými jsou Colin Montgomerie, nebo Tiger Woods.
Chcete vědět víc?
Itálie

Země na Apeninském poloostrově a ostrovech ve Středozemním moři, Sicílie, Sardinie, Elba, Capri, Ischia, Pantelerie, Egadských a Liparských ostrovech. Pobřeží dlouhé zhruba 7600 km je omýváno čtyřmi moři, jedná se o Ligurské, Tyrhénské, Jónské a Jaderské moře.
Chcete vědět víc?

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya