Dovolená ve Španělsku a Bulharsku, kam na výlet.

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Pohoda na plážiPlánujete li dovolenou ve Španělsku anebo v Bulharsku, určitě si kladete otázku kam se podívat na výlet. Nechcete celou dovolenou proležet na pláži a rádi byste v zemi, kde trávíte dovolenou, navštívili také nějaká historická a zajímavá místa? Pojďme se podívat na několik zajímavostí, které ve Španělsku a v Bulharsku stojí za to navštívit.Při dovolené ve Španělsku nás bude k návštěvě vybízet hned několik velmi zajímavých a historicky cenných míst, záleží ovšem na tom, v které části Španělska svou dovolenou budete trávit, Vezměme to tedy shora od Barcelony. V Barceloně je k vidění například chrám Sagrada Familia, je to symbol města a mistrovské dílo, jehož stavba neustále probíhá a to z důvodu toho, že je financována pouze z darů, staví se tak již od roku 1882. Z věží této katedrály, je nádherný výhled na celou Barcelonu.  Opomenout nesmíte také, známe muzeum historie města, které najdete na náměstí Placa del Rei a těšit se zde můžete na přehlídku významných památek z římského období, pozůstatky lázní s bazénem, vodních kanálů a amfor. Na stejnojmenném náměstí najdete také palác místokrále z 16 století v němž je umístěn archiv koruny Aragonské. V Barceloně najdeme také sídlo mnoha významných celosvětových firem jako je například Španělský výrobce hodinek Festina.

Posuneme se dále na jih k městu Valencie. I toto město má turistům co nabídnout a tak si do plánu výletů zapište například město umění a věd. Tento komplex je národní muzeum vybudované v letech 1991-2005 a stavba se stala symbolem Valencie. Tento komplex, který je věnovaný kultuře a vědě je inspirován hlavně přírodou a tvoří ho čtveřice budov, které jsou umístěné v ose z východu na západ a jsou vystavěné s ohledem na biologické tvary, jako je kostra dinosaura, která tvoří budovu vědeckého muzea, nebo zkamenělé stromy, či oko planetária. Další zajímavostí k navštívení je určitě fotbalový stadion klubu FC Valencia, který pojme až 50 tisíc diváků. Jeho nezakryté tribuny zhotovené ze železa a betonu vytvářejí opravdu monumentální stavební dílo, kde se odehrálo již nespočet utkání tak známé fotbalové soutěže jako je Liga mistrů. Ve Valencii můžete navštívit také velký počet městských parků a užít si také trochu blahodárného stínu, pro milovníky botaniky a zvířátek, je ve Valencii připravena také botanická a zoologická zahrada.

Malaga ArenaPokud pojedete na dovolenou do Španělska dále na jih, můžete navštívit město Malaga. Další poměrně velké a důležité město které proslavil například Pablo Picasso, který se zde narodil a jehož rodný dům najdete na náměstí Plaza de la Merced. Z novodobé historie můžeme zmínit ještě dalšího rodáka z Malagy a tím je slavný herec, představitel hrdiny Zora, Antonio Banderas. Město Malaga disponuje například největším letištěm ve Španělsku, obrovským přístavem anebo slavnou univerzitou. Jako tip na výlet musíme uvést nádhernou arénu, která slouží k býčím zápasům.  Navštívit můžete také výstavu moderního umění v Centro de Arte Contemporáneo Malaga, či muzeum zmíněného malíře Pabla Picassa, které obsahuje přes dvě stovky děl tohoto věhlasného mistra.  Historie na vás stoprocentně dýchne při návštěvě maurské pevnosti z 11 století s názvem Alcazaba, která byla vybudována na troskách fénického paláce, pro maurského krále z Granady.

Jestliže jste pro svou letní dovolenou vybrali Bulharsko, máte i zde možnost navštívit zajímavá místa. Dovolenka Bulharsko, to je především čas strávený u moře v oblastech Primorsko, Sozopol, Burgas, Pomorie a Nesebar. I zde můžete v rámci dovolené podniknout výlet na zajímavá místa. Jedním z nich je město Ranuli v okolí Primorska, najdete zde zbytky městských hradeb, jenž jsou podle historiků největší městkou pevností v Bulharsku. V roce 2003 proběhla v tomto městě série dalších vykopávek a nalezeny byly skvosty, jako nedotčené pozůstatky svatyně Beglik Taš datující se až do 2 století.  Necelých 5 km od pláže v Primorsku tak máte možnost vidět opravdu hodnotné historické dílo. V oblasti Pomorie můžeme obdivovat například městské muzeum a galerii, za návštěvu určitě stojí i muzeum soli, nebo kostel narození nejsvětější Matky Boží.  Co by kamenem dohodil od Pomorie, můžete navštívit Pomorijské jezero, je to nejsevernější Bulharské jezero a je zvláštní svou extrémně slanou vodou.  Pokud budete trávit dovolenou v oblasti Nesebaru, můžete se těšit na opravdu velké množství velmi dobře zachovalých památek z Thráckých dob a antické doby. V oblasti najdete mnoho přístupných kostelů z doby konce starověku, není proto divu, že oblast Nesebar byla v roce 1983 vyhlášena oblastí světového dědictví UNESCO.

Plánujete li dovolenou v Bulharsku, nebo rozhodnete li se pro Španielsko, určitě nebudete mít nouzi o turistické cíle vhodné pro celodenní výlet.  Ať už dáváte přednost historii, nebo raději na dovolené podnikáte toulky přírodou s možností pozorování místní fauny a flory, určitě si vyberete.

Novinky Chorvatsko

Chorvatsko Split

 Split je nádherné chorvatské město, které se nachází ve střední Dalmácii. Jedná se o druhé největší město Chorvatska a v současné době má přes 211 000 obyvatel.

Celý článek...

Novinky Řecko

Řecko Lefkáda

Řecký ostrov Lefkáda patří mezi takzvané jónské ostrovy, které najdete při západním pobřeží řecké pevniny, přesněji mezi ostrovy Korfu a Kefalonie. I když ostrov Lefkáda prošel velmi bouřlivým historickým vývojem, je v současné době velmi žádaným ostrovem pro letní dovolenou a rekreaci.

Celý článek...

Novinky Itálie

Itálie Gargáno

Gargáno je hornatý poloostrov, který je součástí Itálie. Gargáno se nachází na východním pobřeží Apeninského poloostrova a tvoří takzvaný podpatek na mapě Itálie.

Celý článek...

Suprdovča vyhledávání

Egypt

Egypt je zemí faraónů, historie a základy civilizací, Rudé a Středozemní moře či věhlasná místa jako pyramidy v Gíze, Alexandrie nebo Hurghada. Pestrý podmořský život, potápění a šnorchlování. Chrámový komplex Karnak, který se budoval dlouhých 1500 let...
Chcete vědět víc?
Emiráty SAE

Orientální země na březích Indického oceánu,rozprostírající se u Perského zálivu. Burz al Arab, hotel který je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejluxusnější hotel na světě. Na  moderních hřištích v Dubaji, hrají také hvězdy golfového světa, jakými jsou Colin Montgomerie, nebo Tiger Woods.
Chcete vědět víc?
Itálie

Země na Apeninském poloostrově a ostrovech ve Středozemním moři, Sicílie, Sardinie, Elba, Capri, Ischia, Pantelerie, Egadských a Liparských ostrovech. Pobřeží dlouhé zhruba 7600 km je omýváno čtyřmi moři, jedná se o Ligurské, Tyrhénské, Jónské a Jaderské moře.
Chcete vědět víc?

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya