Dovolená v Chorvatsku, kam na Makarské riviéře.

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

DubrovníkChorvatsko je jedno z nejnavštěvovanějších dovolenkových míst, kde svou dovolenou tráví každoročně přes milion českých turistů. Jedním z velmi oblíbených regionů v Chorvatsku je určitě Makarská riviera, což je dalmatské pobřeží Jaderského moře, dlouhé přes 60 km. Riviera začíná na severozápadě městem Omiš a končí na jihovýchodě a to deltou řeky Neretvy.

 

 

Podíváme li se, na začátek Makarské riviéry, nejdeme zde město Omiš. Omiš je velmi oblíbené turistické letovisko, kde najdeme zhruba 15 tisíc stále žijících obyvatel. Poloha města Omiš je nějakých 30 km jihovýchodně od Splitu, kde do Jaderského moře ústí řeka Cetina, která spolu s horským masivem Masor doplňuje nádherný kolorit města.  Omiš i přes to že se jedná o menší přístavní město, nabízí turistům možnost shlédnout zajímavé pamětihodnosti. V Omiši najdeme například kostel sv. Michala z roku 1629, který je na hlavní ulici ve staré části města, v těsné blízkosti tohoto kostela můžeme navštívit poslední zachovalou část městského opevnění Peovica. Další velmi významnou památkou města Omiš, je Kostel sv. Michaela ve starém městě.bezesporu kostel sv. Petra na Priku, který byl postaven již v devátém století. Kdo se rád prochází na dovolené po kraji, měl by navštívit trosky známé pevnosti Stari grad, místními nazvané Fortica, která se nachází ve výšce 311 m. nad mořem.  Na břehu řeky najdeme velmi zajímavý dům, dům slavné rodiny Radman, která vlastní značné soukromé sbírky kamenných fragmentů z dob antiky, renesance a mnohá významná díla a předměty z doby 18 a 19 století. Navštívit můžete také městské muzeum, které naleznete u východní brány města, muzeum nabídne expozici kulturně-historickou a uvidíte zde zajímavé historicky cenné předměty z města Omiš.

Omiš je dnes převážně turistické centrum a jako takové má pro turisty určitě co nabídnout. Krásné oblázkové pláže s čistou vodou a dostatkem sportovního a kulturního vyžití, to je deviza, která každoročně táhne do Omiše spousty turistů z celé Evropy. Ubytovat se zde můžete jednak v soukromých bytech, které si můžete přímo na místě pronajmout od místních obyvatel a agentur, nebo využijete nabídky některé cestovní kanceláře, která vám zajistí ubytování v apartmánech, hotelu anebo v některém přímořském kempu. Možnosti jsou zde opravdu nepřeberné.

Posuneme se po Makarské riviéře dále na jih, najdeme zde menší letovisko, velmi vhodné pro rodinnou dovolenou a tím je Brela. Brela je malá obec s asi dvěma tisíci stálými obyvateli, která leží na Chorvátsko Splitské župě, necelých 15 km od Makarské. Brela je sice menší, ale o to je vhodnější pro velmi klidnou rodinnou dovolenou, prožitou na nádherných oblázkových plážích s křišťálově čistou vodou. Toto letovisko se může pyšnit Skála poblíž Brelyněkolika velmi významnými oceněními, jako například titulem „Šampion Jadranu“ za velký úspěch v oblasti cestovního ruchu a získala tak přezdívku Perla Makarské riviéry. Velmi velkým úspěchem je ale ocenění získané v roce 2003, kdy se Brela umístila v soutěži magazínu Forbes na 6 místě v seznamu nejkrásnější pláže světa a za Evropská letoviska obsadila dokonce příčku nejvyšší a za svou turistickou historii dokázala Brela posbírat celkem 36 ocenění, diplomů a trofejí za přínos turistickému ruchu a turistům.

Brela ovšem nabízí turistům nejen nejkrásnější pláže světa, ale také poznání, v Brele můžete navštívit například muzeum přírodního parku Biokovo, které je pro vás otevřeno od června do října a to od pondělí do neděle od osmé hodiny ranní až do 16:00. Najdete zde přehlídku fosilních nálezů, podzemní krásy tohoto kraje, botanickou přehlídku, ale také zoologii místní přírody.  Brela je svou polohou velmi vhodná pro podnikání výletů, navštívit můžete například Split, starobylé město s obrovskou loděnicí, nebo město Trogir, nejzachovalejší středověké město na východním pobřeží Jadranu, které je na seznamu vzácných památek UNESCO. Za návštěvu stojí také ostrov Hvar, který leží naproti Brele, či velmi krásné středověké město Imotski. Nezapomeneme ani na světoznámé potní místo, které leží zhruba 70 km od města Brela a je jím Medugorje. Dalším cílem výletníků je opět historické město zapsané na seznam památek UNESCO a je jím Dubrovník, nejcennější perla Jadranu, historický skvost a cenný památkový komplex. Dovolená v Brele je tedy velmi dobrou volbou.

Novinky Chorvatsko

Makarská riviéra

Mezi nejnavštěvovanější části Chorvatska zcela jistě patří Makarská riviéra. Tato oblast pokrývá více než 60km a vyznačuje se oblázkovými plážemi, křišťálově čistým mořem a bujnou vegetací. Podnebí v této oblasti je mírné, s velice vlhkou zimou a horkým, suchým létem. Ideální místo pro turisty vyhledávající teplo a čisté pláže.

Celý článek...

Novinky Řecko

Rhodos

Vydejte se na Rhodos, na jeden z nejoblíbenějších ostrovů z Dodekadénského souostroví.  I přes vysokou oblíbenost je na Rhodosu celkem levněji než na Krétě či jiných řeckých oblastech. Hlavní příčinou, proč se ceny drží při zemi je fakt, že cestovní ruch na Rhodosu vznikal později. Zájezd na Rhodos tak můžete pořídit velmi výhodně. Hotely mezi sebou konkurují a snaží se o co nejlepší ceny.

Celý článek...

Novinky Itálie

Dovolená v Italském Caorle

Caorle je menší přímořské italské městečko, které se nachází v provincii Venezia na severovýchodě země. Městečko leží asi 70 kilometrů severně od Benátek a v současné době má městečko kolem 11 500 obyvatel

Celý článek...

Suprdovča vyhledávání

Egypt

Egypt je zemí faraónů, historie a základy civilizací, Rudé a Středozemní moře či věhlasná místa jako pyramidy v Gíze, Alexandrie nebo Hurghada. Pestrý podmořský život, potápění a šnorchlování. Chrámový komplex Karnak, který se budoval dlouhých 1500 let...
Chcete vědět víc?
Emiráty SAE

Orientální země na březích Indického oceánu,rozprostírající se u Perského zálivu. Burz al Arab, hotel který je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejluxusnější hotel na světě. Na  moderních hřištích v Dubaji, hrají také hvězdy golfového světa, jakými jsou Colin Montgomerie, nebo Tiger Woods.
Chcete vědět víc?
Itálie

Země na Apeninském poloostrově a ostrovech ve Středozemním moři, Sicílie, Sardinie, Elba, Capri, Ischia, Pantelerie, Egadských a Liparských ostrovech. Pobřeží dlouhé zhruba 7600 km je omýváno čtyřmi moři, jedná se o Ligurské, Tyrhénské, Jónské a Jaderské moře.
Chcete vědět víc?

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya