Jak levně cestovat po celém světě

Cestovní ruch

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

perex bus Každý cestovatel pokud někam vyráží, chce náklady na cestu snížit na nutné minimum. Levně cestovat se dá opravdu po celém světě a každá cesta nabízí hned několik možností snížení nákladů. Ušetřit se dá na jídle, na ubytování a hlavně na dopravě.

 

Doprava do cílových destinací vaší cesty je alfou a omegou v rozpočtu většiny cestovatelů. Každý chce za dopravu zaplatit co možná nejméně, ale zároveň při cestě nechce trpět a zbytečně si snižovat svůj cestovní komfort. Některé druhy dopravy, například doprava vlakem je sice poměrně komfortní co do pohodlí sezení, po vlaku se můžete trochu projít a také stravování při cestě není velkým problémem. Největší problém vlaku, je doba cesty. Na delších trasách jde o desítky hodin a někdy až o celé dny cestování. Cestovat vlakem několik tisíc km je opravdu náročné a komfort vlaku to nijak nevyváží, nikdo nechce sedět ve vlaku dva dny, navíc ceny jízdenek jsou dnes poměrně vysoké a s komfortem cestování, který nabízí jiná doprava, tedy rozhodně nekorespondují.

Do některých destinací můžeme využít i dopravu lodní, ta nabízí zejména kvalitní vizuální zážitek a poměrně dobré pohodlí, na delší cestu je vhodné zakoupit i samostatnou kajutu, což ale poměrně zásadně mění rozpočet na cestu, nocování na palubách ale není pro každého. Naproti tomu doprava autobusová se sice dá označit jako doprava levná, ovšem záleží na úhlu pohledu. V autobuse se moc neprojdete, při dlouhých cestách to pro některé může být problém a dlouhé sezení není pro nohy nic příjemného. Je tedy důležité, aby dopravce naplánoval dostatek přestávek na protažení a občerstvení. Autobusová doprava je tedy oproti vlaku a lodi o dost rychlejší, ale je asi nejméně komfortní, nicméně to zde právě kompenzuje cena.

autobus komfort

Některé autobusy jsou opravdu komfortní

Proč se ale omezovat, poslední možný způsob dopravy totiž kombinuje komfort a zážitek lodní a vlakové dopravy, předčí rychlostí autobusovou dopravu a přitom se s cenou dostanete na úroveň právě dopravy autobusové. Ano správně jedná se o leteckou dopravu. Levné letenky dnes nejsou problémem, pokud plánujete svou cestu alespoň dva, či tři měsíce dopředu, pak máte vyhráno a o jiné dopravě asi ani nemusíte přemýšlet. Pokud se zaměříme hlavně na cenu, tak například cesta z Prahy do Londýna vás vyjde vlakem na 3000 Kč, za Autobus zaplatíte 2500 Kč a cesta vlakem je právě tím kompromisem a za zpáteční letenku do Londýna dáte 2900 Kč.

Letecká doprava má oproti ostatním značnou řadu výhod, ta největší je rychlost přepravy. Pokud zůstaneme u našeho vzorového Londýna, tak cesta vlakem to je třiceti hodinová záležitost, cesta autobusem je o něco lepší a v autobuse na cestě do Londýna strávíte zhruba 16 hodin, to je oproti vlaku znatelně lepší a cena za autobus je výrazně nižší. Letecká doprava ale jasně vítězí, za zhruba dvě hodinky letu jste z Prahy v Londýně. Za cenu nižší než vlak a o něco vyšší než autobus, získáte obrovské časové zvýhodnění, a jak se říká, váš čas je to nejdražší.

airbus letadlo

Airbus je jeden z nejpoužívanějších modelů letadel

Letenky jsou dnes opravdu nejdostupnějším a z ekonomického hlediska i nejvhodnějším způsobem přepravy do cílové destinace, ušetřený čas vykompenzuje o něco vyšší cenu letenky oproti jízdence na autobus a naopak na plné čáře poráží dopravu vlakem, která nejen že je drahá, ale značně zdlouhavá. Kombinace komfortu vlakové, nebo lodní dopravy za cenu autobusu a ještě s obrovskou časovou úsporou vám žádný jiný dopravní prostředek nepřinese. Letecká doprava a letenky všeobecně jsou tak nejlepším tipem, jak ušetřit náklady na dopravu do cíle vaší cesty.

Zdroj: www.akcnilety.cz

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya