Anglická města Londýn, Liverpool a Manchester

Cestovní ruch

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

kostel manchester mala perex Anglie je největší země ze Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Za návštěvu v Anglii stojí především historické památky a zajímavá města, která nabízejí mnoho způsobů vyžití, mezi takové patří určitě Londýn, Manchester a Liverpool. Podívejme se, co zajímavého v těchto městech navštívit.

Londýn

Naší prohlídku zajímavými Anglickými městy začneme v Londýně. Londýn jakožto hlavní město Anglie soustředí většinu pozornosti turistů na sebe. Ostatně není se čemu divit, protože Londýn nabízí svým návštěvníkům opravdu nádhernou podívanou. Nakoukněme v Londýně trošku do historie operního umění. V luxusní čtvrti Kensigton najdete nádhernou koncertní halu Royal Albert Hall. Jedná se součást národního památníku prince Alberta a její hlavní účel byl podpora kultury a umění. Každým rokem se v Royal Albert Hall koná festival klasické hudby a další řada světoznámých kulturních akcí.

Royal Albert Hall

Royal Albert Hall

Royal Albert Hall je také skvostem architektonických. Budova oválného tvaru se svou výškou přes 45 metrů rozhodně upoutá, navíc její vzhled je díky použitému materiálu opravdu nápadný. Celá hala je postavena z červených Farehamských cihel a její mohutná kopule má skleněnou výplň. Royal Albert Hall pohodlně pojme přes osm tisíc lidí, návštěvníci mohou sedět po různu od luxusních lóží, přes balkony a ochozy po celé hale. V hale Royal Alber Hall najdete také největší varhany, které lze v Anglii spatřit. Návštěvu Londýnské haly Royal Albert Hall vřele doporučujeme zařadit do vašeho programu při návštěvě Londýna. Letecké eurovíkendy a letenky do Londýna jsou v současné době za velmi příznivé ceny.

Liverpool

Z Londýna se přesuneme do Liverpoolu, známého Anglického města. Toto město proslavil zejména místní přístav. Přístav v Liverpoolu je od roku 2004 vyhlášen organizací UNESCO památkou světového dědictví a to především díky vlivu na rozvoj města a námořního obchodu. Přístav v Liverpoolu je rozdělen hned do několika částí, najdeme zde například Albertův dok, což je první uzavřený dok postavený kompletně z cihel, kamene a litiny a je tedy nehořlavý. V části Albertova doku najdete například Muzeum Liverpoolu zvané Merseyside Maritime Museum a jedná se o muzeum Liverpoolského přístavu, kde najdete celou bohatou historii přístavu a celého Liverpoolského pobřeží.

club liverpool mala

Cavern club Liverpool

Manchester

Z Liverpoolu pojedeme do města Manchester. Toto město není jen fotbalovou legendou, v Manchesteru najdete celou řadu kulturních a hlavně historických památek, které stojí za vidění. V Manchesteru najdete například 11 velkých galerií s uměním, mezi nejznámější patří určitě galerie Lowry v Salfordu, kde můžete obdivovat díla slavného malíře L.S.Lowryho. Dále ve městě najdete devět muzeí, například židovské muzeum, muzeum historie, nebo muzeum života ve městě Manchester.

kostel manchester mala

Kostel v Manchesteru

Manchester je také město hudby a to nejen té klasické, ale i populární. Ve městě sídlí dva velmi významné orchestry, jedná se o symfonický orchestr Hallé Orchestra a BBC Philharmonic Orchestra. Z oblasti populární hudby určitě musíme jmenovat několik skupin, které město Manchester proslavily nejvíce. Jde především o skupinu Bee Gees, Oasis, Simly Red a Take That. Takové velikány moderní populární hudby dal světu právě Manchester. Toto město ale nadchne i oko historika, nejvýznamnější historickou a také kulturní památkou Manchesteru je stoprocentně Čínská čtvrť. Jedná se o největší čínskou čtvrť ve Velké Británii a o druhou největší v Evropě, je to opravdu podívaná nejen pro oči. Dalším architektonickým cílem by v Manchesteru mohlo být například sídlo symfonického orchestru Hallé Orchestra jménem Bridgewater Hall, budova známé banky Midland Bank na ulici King Street či most přes řeku River Irwell jménem Trinity Bridge.

Jak vidno, celá Anglie má turistům a cestovatelům co nabídnout a nemusí se jednat přímo o návštěvu Londýna. Letenky do Anglie dnes seženete za pár korun a to s odletem z našeho největšího letiště, z letiště Václava Havla, či z letiště v Brně. Při včasném nákupu letenek se můžete dostat na opravdu skvělé ceny, kdy například letenka do Manchesteru vás vyjde o prázdninách bez mezipřistání na krásných 2940 korun tam i zpět. Cesta do Londýna o prázdninách je na tom obdobně a zpáteční letenka s Prahy do Londýna vyjde na 3200 korun. Podívejte se tedy do Anglie za pár korun, zato velmi rychle. Doba letu do Anglie, je jen něco málo přes dvě hodinky.

Zdroj: www. letenkydoanglie.cz

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya