Sicílie

Itálie

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

sicilie 1 mala Sicílie se nachází na samém jihu Itálie a je největším ostrovem ve Středozemním moři. V současné době žije na Sicílii něco přes 5 milionů obyvatel. Hlavním městem tohoto ostrova je Palermo.

Na území Sicílie se také nachází sopka Etna, což je zároveň nejvyšší hora Sicílie. Etna však není jedinou aktivní sopkou na ostrově, další aktivní sopkou je Stromboli. Sicílie je typicky turistickou destinací, která má nádherné moře a pěkné hory. Na ostrově jsou čtyři velká pohoří. Počasí na Sicílii je ideální pro letní dovolenou u moře, setkáte se tu totiž s teplými léty a s minimem dešťových přeháněk.

Sicílie aneb pohodová letní dovolená

 

Sicílie je pohodovou letní rekreační destinací, neboť nabízí překrásné pláže a čisté Středozemní moře. Sicílie však není pouze zemí nádherných pláží, ale také zemí krásných historických památek a budov. V tomto krátkém článku vám představíme ta nejzajímavější místa tohoto velkého ostrova.

Taorminu aneb středomořská perla Sicílie

V Taorminu se vám určitě bude líbit, neboť toto městečko leží v malebném kraji v provincii Catanie. Kolem Taorminu je především nádherná příroda a krásné pláže. Mezi nejkrásnější pláže patří pláž Spiaggia di Spisone, která je lemována honosnými palmami. Vedle pláží jsou v městečku rovněž historické stavby. Zvláště doporučujeme navštívit krásný chrám Duomo. Tento nádherný chrám zde stojí již od 13. století. V průběhu dějin byl několikrát přestavován. Z dalších historických památek ještě jmenujme pozoruhodný klášter Badia Vecchia, Řecké divadlo nebo Římské lázně.

 

Hlavní město Sicílie Palermo

Pokud budete v Sicílii, nezapomeňte navštívit Palermo, které se nachází na severozápadě Sicílie. Palermo je důležitým obchodním, kulturním a archeologickým střediskem celé Sicílie. Za prohlídku zde stojí místní katedrála, která stojí na Piazza della Cattedrala. Další pěknou památkou Palerma je Sakristii kanovníků nebo takzvaná Nová brána, kterou najdete na samém začátku známého bulváru Corso Catalafini. Hlavním lákadlem rušného Palerma je však Královský palác, který byl v minulosti sídlem normanských a švábských králů. Nyní v impozantní budově sídlí Sicilský parlament. Pokud se v Palermu budete chtít vykoupat, běžte na pláž Spiaggia Mondello di Palermo, která je dlouhá 1,5 kilometrů, takže nějaké místo ke slunění zde určitě najdete.

Starodávné Syrakusy

Syrakusy jsou městem, kde se může obdivovat starověkým památkám. Ze starověkých památek zde zbylo docela hodně k vidění. Předně jde o velmi zachovalé Řecké divadlo, které ve své největší slávě pojmulo až 15 000 diváků. Dále jsou k vidění zbytky Apollónova chrámu a Dionýsova ucha. V Syrakusách je rovněž Archeologické muzeum, kde jsou vystaveny zejména keramické nálezy.

REZERVUJrezervuj dovolena italierezervuj hotely italierezervuj ubytování italierezervuj letenka italie

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Itálie základní informace

italy-flag-48 Hlavní město:  ŘÍM

Časové pásmo v Itálii:  +1

Počet obyvatel Itálie: 59 434 000

Nejrozšířenější jazyk: Italština

Telefonní předvolba Itálie: +39

Platná měna v Itálii: EURO (EUR)

Oblíbená Italská letoviska

Bibione , Palermo , Lignano , Rimini ,

Ravenna , Gargáno , Lago di Garda ,

San Marino , Sicílie , Caorle , Miláno

Kalábrie , Benátky , Tropea , Chioggia

ostrov Sardinie , ostrov Elba ,  Neapol

Scalea , Messina , ostrov Ischia

Letní teplotní průměr v Itálii

Sicílie: vzduch 26°C  -  moře 23°C

Sardinie: vzduch 25°C  -  moře 22°C

Benátky: vzduch 23°C  -  moře 20°C

Praktické informace

Příklad kalkulace ceny za dopravu vlastním autem na sever Itálie: Pokračujte zde

Jak platit v Itálii za mýtné na dálnicích: Pokračujte zde

Jak na nákup potravin, jídla a zboží v Itálii: Pokračujte zde

Svátky a slavnosti v Itálii, kdy a kam vyrazit: Pokračujte zde

Velvyslanectví v Itálii, důležité kontakty: Pokračujte zde

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí Benátky

Itálie dovolená

Dovolená po celé Itálii za skvělé ceny

Itálie od 160,- za osobu

italie

Dovolená v Itálii na Benátské Riviéře

Benátky od 250,- os.

benatska riviera

Dovolená v Italské Kalábrii

Kalábrie od 160,- os.

kalabrie

Dovolená na Palmové Riviéře

Palmovka od 370,- os.

palmovka

Dovolená na ostrově Sardinie

Sardinie od 190,- za os.

sardinie

Počasí v Římě

Počasí Milán

Počasí Florencie