Dovolená v Italském Caorle

Itálie

Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Pravá Italská pizza v CaorleCaorle je menší přímořské italské městečko, které se nachází v provincii Venezia na severovýchodě země. Městečko leží asi 70 kilometrů severně od Benátek a v současné době má městečko kolem 11 500 obyvatel

Caorle není daleko od českých hranic

Caorle je velmi známé evropské přímořské letovisko, neboť má dobrou strategickou polohu. Letovisko má širokou paletu různých typů ubytovacích kapacit, restaurací a sportovišť. Caorle je rovněž dobře dosažitelné pro Čechy, z Prahy je to zhruba 790 kilometrů, z Brna pouze 700 kilometrů.

Bohatá historie

Caorle bylo osídleno již tisíc let před Kristem. Založení města se však datuje na rok 40 před Kristem. Město založili Římané. Caorle mělo velmi dobrou strategickou polohu, neboť vzniklo u ústí řeky Livenza. V průběhu dějin město obývali vesměs rybáři a pastýři ovcí a koz.

Zdejší čilý turistický ruch není záležitostí poledních desetiletí, ale má své kořeny už v 19. století, kdy v té době „rybářské konsorcium" začalo nakupovat pozemky pro výstavbu prvních hotelů. První zdejší hotel byl otevřen v roce 1911 a jmenoval se Petronia. Od té doby se turisticky ruch začal velmi rychle rozvíjet, takže Caorle přitahuje turisty z celého světa již více než sto let.

Moře, italská kuchyně a historické památky

Do Caorle jezdí turisté především za skvělým mořem, italskou kuchyní a historickými památkami. Caorle je velmi živé letovisko s 200 hotely. Ve svém portfoliu může nabídnout až 15 kilometrů dlouhé písečné pláže. Všechny pláže jsou čisté a malebné, takže doslova lákají ke slunění a opalování.

Ve městě jsou pak pro změnu velmi úzké uličky a sympaticky malá náměstíčka. Atmosféra v centru města vám bude připomínat slavné Benátky. Zvláště pěkná je místní laguna, která město obklopuje.

Historická část města je prostě půvabná

Historická část městečka je stále udržována v originálním historickém slohu. Atmosféra této části města na vás dýchne starými časy. Historické budovy si můžete v klidu vychutnat při procházce nebo návštěvě nějaké pouliční restaurace. Zdejší nabídka je opravdu pestrá, obzvláště vyhlášené jsou rybí speciality, pizza a pravé italské presso.

Caorle je rovněž velmi ekologické město. Na místních plážích se všechno recykluje, takže všude uvidíte barevné kontejnery na tříděný odpad. V okolí města není žádný průmysl, který by výrazným způsobem poškozoval ovzduší letoviska.

Caorle v létě i v zimě

Caorle můžete navštívit nejenom v létě, ale rovněž na podzim nebo v zimě. I v těchto měsících zve toto sympatické italské letovisko k pobytům u moře. V těchto měsících jsou ulice městečka takřka vylidněné, takže kdo má rád klid, může sem přijet mimo turistickou sezónu. Podzimní rozbouřené moře může být pro někoho také nevšedním zážitkem.

Caorle se může pyšnit rovněž tím, že častým návštěvníkem města byl slavný americký spisovatel Ernest Hemingway. Zdejší krajina ho natolik inspirovala, že zde napsal povídku „Přes řeku do stínu stromů".

 

REZERVUJrezervuj dovolena italierezervuj hotely italierezervuj ubytování italierezervuj letenka italie

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Itálie základní informace

italy-flag-48 Hlavní město:  ŘÍM

Časové pásmo v Itálii:  +1

Počet obyvatel Itálie: 59 434 000

Nejrozšířenější jazyk: Italština

Telefonní předvolba Itálie: +39

Platná měna v Itálii: EURO (EUR)

Oblíbená Italská letoviska

Bibione , Palermo , Lignano , Rimini ,

Ravenna , Gargáno , Lago di Garda ,

San Marino , Sicílie , Caorle , Miláno

Kalábrie , Benátky , Tropea , Chioggia

ostrov Sardinie , ostrov Elba ,  Neapol

Scalea , Messina , ostrov Ischia

Letní teplotní průměr v Itálii

Sicílie: vzduch 26°C  -  moře 23°C

Sardinie: vzduch 25°C  -  moře 22°C

Benátky: vzduch 23°C  -  moře 20°C

Praktické informace

Příklad kalkulace ceny za dopravu vlastním autem na sever Itálie: Pokračujte zde

Jak platit v Itálii za mýtné na dálnicích: Pokračujte zde

Jak na nákup potravin, jídla a zboží v Itálii: Pokračujte zde

Svátky a slavnosti v Itálii, kdy a kam vyrazit: Pokračujte zde

Velvyslanectví v Itálii, důležité kontakty: Pokračujte zde

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí Benátky

Itálie dovolená

Dovolená po celé Itálii za skvělé ceny

Itálie od 160,- za osobu

italie

Dovolená v Itálii na Benátské Riviéře

Benátky od 250,- os.

benatska riviera

Dovolená v Italské Kalábrii

Kalábrie od 160,- os.

kalabrie

Dovolená na Palmové Riviéře

Palmovka od 370,- os.

palmovka

Dovolená na ostrově Sardinie

Sardinie od 190,- za os.

sardinie

Počasí v Římě

Počasí Milán

Počasí Florencie