Benátky

Itálie

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Benátky perla ItálieDovolená v Benátkách nebude vaše nejlevnější, ale rozhodně bude jedna z nejhezčích.

Na severu Itálie leží ostrovní město Venice, česky Benátky. Jak to je s dopravou, kolik stojí ubytování a co vám tu nesmí uniknout? Veškeré informace najdete v tomto článku!

Benátky leží na severovýchodu Itálie. Město bylo vybudováno na 118 ostrůvcích a bylo bohatě podepřeno miliony dřevěných pilířů. Život zde je finančně náročný i pro samotné Italy, kteří se během posledních čtyřiceti let z Benátek stěhují na pevninu a přilehlé ostrůvky.

 

 

Jak do Benátek?

Pokud se chcete podívat do Benátek, nejprve se musíte dostat do města Mestre, jejich pevninského průmyslového a dělnického předměstí. Z Mestre pak do Piazalle Roma, kde musí řidiči nechat svá auta na odstavných parkovištích. Cesta z Čech do Benátek bude nejpohodlnější a nejkratší letadlem, let trvá kolem hodiny a půl a zpáteční letenky se dají sehnat už kolem tří tisíc. Dál jede z Prahy přímý autobus, cesta se protáhne přibližně na dvanáct hodin. Cesta vlakem bude už s přestupem ve Vídni a potrvá přes šestnáct hodin.

 

Doprava v Benátkách

Městská doprava v Benátkách probíhá pouze po vodě prostřednictvím linkových člunů „al vaporetto“ a nebo přívozů „al traghetto“. Pro turisty je nejvýhodnější si koupit denní lodní lístek v hodnotě přibližně 11 EUR a nebo třídenní za 22 EUR. Vodní taxík poznáte podle žlutého pruhu s černým znakem města.

 

Gondoly

banatky gongola

Gondoly jsou dnes už jen poměrně drahou turistickou atrakcí. Z historického nařízení musí být všechny gondoly černé, aby se zamezilo okázalým projevům bohatství. Zajímavostí je, že patronem gondoliérů je náš Jan Nepomucký. Pokud byste se přece jen chtěli svézt na gondole, přivoláte jí vykřikováním sousloví: „gondola, gondola“!

 

 

 

Ubytování

Je lepší a výhodnější hledat ubytování přímo v centru Benátek. Momentálně se ceny hostelů a levnějších hotelů pohybují na stejné úrovni avšak kvalita ubytování se různí. Pokud by se vám zalíbilo levnější ubytování mimo Benátky, pak vězte, že peníze, které jste ušetřili za bydlení, stejně utratíte za dopravu přívozem do centra. Je také dobré počítat s turistickým poplatkem, který se pohybuje okolo 2 EUR za den na osobu.

Ceny hotelů se pohybují následovně, dvoulůžkový pokoj ve dvouhvězdičkovém hotelu za noc stojí za osobu v rozmezí 40 – 65 EUR. Tříhvězdičkový hotel za těch samých podmínek pak vychází od 75 EUR za osobu a noc. Pokud si ale budete chtít luxusní ubytování, můžete se také dostat s cenou přes 170 EUR za noc.

 

Galerie, které musíte navštívit

Peggy Guggenheim je benátskou galerií moderního umění, kterou Benátkám zanechala stejnojmenná milionářka. Najdete zde díla z období kubismu anebo expresionismu. Uvidíte obrazy Picassa, Dalího a nebo Pollocka. Další galerií, která nesmí uniknout vaší pozornosti je Galleria dell´ Accademia. Ta skrývá nejúplnější sbírku benátského malířství z období 14. až 18. století. 

 

Benátské architektonické památky

Vzhled města je určen gotickými paláci, renesančními a barokními stavbami. Benátky skrývají celkem sedm set paláců a přibližně sto padesát kostelů. Určitě si prohlédněte chrám svatého Marka, stavbu původem z 11. století. Chrám je bohatě zdoben byzantskými portály, zlatými mozaikami a barevnými mramorovanými podlahami. Druhou nejvýznamnější stavbou je Dóžecí palác postavený v gotickém stylu. Zdobí ho bílý, šedý a růžový mramor. Dnes je místem konání významných výstav. Most Ponte di Rialto byl do poloviny 19. století jediným mostem vedoucím přes Canal Grande. Počátky jeho stavby sahají až do 11. století. Hodně paláců slouží v dnešní době jako hotely, správní budovy anebo součásti univerzit. Nejsou tedy veřejně přístupné.

 

Co možná potkáte – svátky a slavnosti

benatky karnevalBenátský karneval, jeden z nejslavnějších na světě, probíhá posledních čtrnáct dní masopustu před popeleční středou. Náměstí a ulice jsou v té době zaplaveny tisíci lidí v kostýmech a maskách. Celé město se vrací do 18. století. Už tehdy byl karneval evropskou turistickou atrakcí. Celá akce vrcholí poslední čtyři dny masopustu. V období června až října, hlavní turistické sezóny, můžete navštívit Umělecké bienále, lidové slavnosti Festa del Redentore a nebo třeba filmový festival Mostra Inteernezionale del Cinema.

 

Pokud už budete unaveni z chození po galeriích a historicky významných míst. Můžete si odpočinout v jedné ze stylových italských restaurací či kaváren u kávy nebo sklenky vína. Nemůžete přece odjet z Itálie a neochutnat pravé domácí těstoviny, pizzu anebo některý z aromatických sýrů nebo sušených šunek.

REZERVUJrezervuj dovolena italierezervuj hotely italierezervuj ubytování italierezervuj letenka italie

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Itálie základní informace

italy-flag-48 Hlavní město:  ŘÍM

Časové pásmo v Itálii:  +1

Počet obyvatel Itálie: 59 434 000

Nejrozšířenější jazyk: Italština

Telefonní předvolba Itálie: +39

Platná měna v Itálii: EURO (EUR)

Oblíbená Italská letoviska

Bibione , Palermo , Lignano , Rimini ,

Ravenna , Gargáno , Lago di Garda ,

San Marino , Sicílie , Caorle , Miláno

Kalábrie , Benátky , Tropea , Chioggia

ostrov Sardinie , ostrov Elba ,  Neapol

Scalea , Messina , ostrov Ischia

Letní teplotní průměr v Itálii

Sicílie: vzduch 26°C  -  moře 23°C

Sardinie: vzduch 25°C  -  moře 22°C

Benátky: vzduch 23°C  -  moře 20°C

Praktické informace

Příklad kalkulace ceny za dopravu vlastním autem na sever Itálie: Pokračujte zde

Jak platit v Itálii za mýtné na dálnicích: Pokračujte zde

Jak na nákup potravin, jídla a zboží v Itálii: Pokračujte zde

Svátky a slavnosti v Itálii, kdy a kam vyrazit: Pokračujte zde

Velvyslanectví v Itálii, důležité kontakty: Pokračujte zde

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí Benátky

Itálie dovolená

Dovolená po celé Itálii za skvělé ceny

Itálie od 160,- za osobu

italie

Dovolená v Itálii na Benátské Riviéře

Benátky od 250,- os.

benatska riviera

Dovolená v Italské Kalábrii

Kalábrie od 160,- os.

kalabrie

Dovolená na Palmové Riviéře

Palmovka od 370,- os.

palmovka

Dovolená na ostrově Sardinie

Sardinie od 190,- za os.

sardinie

Počasí v Římě

Počasí Milán

Počasí Florencie