Italské festivaly: tradice, masky, atmosféra a prohýřené noci

Itálie

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Karneval v Benátkách.Kořeny karnevalu sahají až do starého Řecka a Říma, kdy byly oslavy pořádány na počest boha Dionýsa a Baccha. Později se z karnevalu stalo sváteční období oslav a hýření, odehrávající se těsně před velikonočním půstem, většinou v měsíci únoru. V dnešní době se karneval slaví hlavně tancem, průvody s maskami a veřejnými pouličními oslavami. Asi nejslavnějším karnevalem je karneval v Rio de Janeiro. Za návštěvou pravého karnevalu se ale nemusíte  nutně trmácet tak daleko. Mohou vás okouzlit i karnevaly v Itálii, které jsou neméně zajímavé.

 

 

Karneval v Benátkách

 

Asi nejznámější italský karneval je karneval v Benátkách, jehož kořeny sahají až do roku 1268. Festival má rozvernou povahu hlavně proto, že prošel dobami, kdy bylo zákony nařízeno omezit oslavy nebo dokonce zcela zakázáno nosit masky. Masky přitom byly a jsou hlavním symbolem tohoto festivalu. Festival byl také na několik století pozastaven, když bylo město okupováno Francií a v roce 1815 pak přiřčeno rakouskému císařštví. Tradice byla znovu oživena během 70. let 20. století, poté, co byl ve městě založen první moderní obchod s maskami.

Benátky karneval masek.Místní lidé se na zdejší karneval připravují celý rok a jejich přípravy pak vrcholí nepřetržitými oslavami, které probíhají ve dne i v noci. Benátčané do masek investují hodně peněz a karneval je i kvůli tomu tak vyhlášený. Právě proto sem přijíždí tolik zahraničních turistů, do masek se totiž obléknou třeba i místní manželské páry a vyrazí pak na procházku po Benátkách. Organizátoři karnevalu se snaží každý rok celý festival nějak tematizovat, ale i tak můžete při přípravě masek pustit uzdu své fantazii a uplatnit svého kreativního ducha. A pokud si vlastní masku nepřivezete, můžete si ji nechat za malý poplatek namalovat od místních umělců. Vhodnou dobou, kdy na karneval přijet, je jeho závěr, kdy se koná spousta akcí na náměstí Svatého Marka, od tradičních představení přes velký ples až po ohňostroj.

Od návštěvy karnevalu by vás určitě mohlo odradit velké množství turistů, kteří Benátky v tu dobu navštíví. Davy jsou totiž opravdu všude. Nicméně karneval si můžete užít i tak, nesnažte se stihnout a vidět všechno a raději žasněte nad tím, na co právě narazíte.

 

Karneval v Acireale na Sicílii

 

Karneval v sicilském měste Acireale je údajné nejkrásnější a nejbláznívější ze všech itaských festivalů. Turisté sem jezdí obdivovat především vyhlášené alegorické vozy od nejrůznějších umělců. První nápad o alegorických vozech pochází z doby papeže Alexandra VI. První alegorický vůz byl ale na Sicílii vytvořen až okolo roku 1880, od té doby se ale každý rok hlásí spousta umělců do soutěže o nejlepší vůz, což napomohlo tomu, aby si karneval na Sicílii vybudoval svůj věhlas nejkrásnějšího festivalu. Dnes jsou vozy až 20 metrů vysoké a obrazně zesměšňují politiky a celebrity.

Cerneval v Sicilskémm Acireale.Karneval s sebou i v dnešní době přináší stejně tak dobrou atmosféru a zábavu jako v minulosti. Dříve na sebe lidé při karnevalu házeli ovoce a zeleninu, dnes po sobě házejí  konfety nebo na sebe stříkají pěnu. Neodmyslitelnou součástí karnevalu jsou kladívka, kterými se účastnící během hlavních představení navzájem otloukají.

K návštěvě Itálie se vám bezpochyby bude hodit i znalost italského jazyka, především díky ní pak můžete během karnevalu navázat kontakt s místními obyvateli a oslavit tak celou slavnost přesně tak, jako to slaví oni. Pro ty, které neláká ESL jazyková škola v České republice, se naskýtá možnost vyrazit na jazykový kurz italštiny v Itálii. Kurzy italštiny nejsou sice tak hojně navštěvované jako kurzy angličtiny, jsou však velmi příjemné, pokud je můžete spojit přímo s návštěvou karnevalů.

 

 


Zdroj obrázků použitých v článku: foto1, foto2, foto3.

 

REZERVUJrezervuj dovolena italierezervuj hotely italierezervuj ubytování italierezervuj letenka italie

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Itálie základní informace

italy-flag-48 Hlavní město:  ŘÍM

Časové pásmo v Itálii:  +1

Počet obyvatel Itálie: 59 434 000

Nejrozšířenější jazyk: Italština

Telefonní předvolba Itálie: +39

Platná měna v Itálii: EURO (EUR)

Oblíbená Italská letoviska

Bibione , Palermo , Lignano , Rimini ,

Ravenna , Gargáno , Lago di Garda ,

San Marino , Sicílie , Caorle , Miláno

Kalábrie , Benátky , Tropea , Chioggia

ostrov Sardinie , ostrov Elba ,  Neapol

Scalea , Messina , ostrov Ischia

Letní teplotní průměr v Itálii

Sicílie: vzduch 26°C  -  moře 23°C

Sardinie: vzduch 25°C  -  moře 22°C

Benátky: vzduch 23°C  -  moře 20°C

Praktické informace

Příklad kalkulace ceny za dopravu vlastním autem na sever Itálie: Pokračujte zde

Jak platit v Itálii za mýtné na dálnicích: Pokračujte zde

Jak na nákup potravin, jídla a zboží v Itálii: Pokračujte zde

Svátky a slavnosti v Itálii, kdy a kam vyrazit: Pokračujte zde

Velvyslanectví v Itálii, důležité kontakty: Pokračujte zde

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí Benátky

Itálie dovolená

Dovolená po celé Itálii za skvělé ceny

Itálie od 160,- za osobu

italie

Dovolená v Itálii na Benátské Riviéře

Benátky od 250,- os.

benatska riviera

Dovolená v Italské Kalábrii

Kalábrie od 160,- os.

kalabrie

Dovolená na Palmové Riviéře

Palmovka od 370,- os.

palmovka

Dovolená na ostrově Sardinie

Sardinie od 190,- za os.

sardinie

Počasí v Římě

Počasí Milán

Počasí Florencie