Dovolená Francie

Země galského kohouta je velmi nádherná a zajímavá země, která má přes 65 milionů obyvatel. Na rozloze 543 965 kilometrů čtverečních se nachází celá řada překrásných a nádherných míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Na jihu země je Francie omývaná Středozemním mořem, na západě pak Atlantských oceánem. V těchto dvou oblastech je velké množství příjemných turistických oblastí, které každoročně navštěvuje statisíce turistů z celého světa. Některé z těchto oblastí vám nyní představíme.

Jižní Francie

Na jihu Francie naleznete velké množství zajímavých a krásných měst. Za všechny jmenujme aspoň Nice, Arles, Cannes, Saint-Tropez nebo Marseille. Ve všech zmiňovaných městech naleznete historické památky nebo zajímavá místa společenského života. V Marseille je to nádherný středomořský přístav, v Nice luxusní hotely a kasina, v Saint-Tropez překrásné zátoky a malebné pláže, v Cannes luxusní obchody a prvotřídní restaurace, v Arles velkolepý římský amfiteátr. Celá oblast jižní Francie kolem Středozemního moře je známá jako Azurové pobřeží nebo Francouzská riviéra.

Akvitánie

Akvitánie se nachází na jihozápadě Francie a najdete zde dlouhé Atlantické pobřeží. Moře v Atlantském oceánu je však o poznání jiné než ve Středozemním moři. Moře v Atlantském oceánu je dravější a mnohem živější, což může vyhovovat vodním sportům, které při svých činnostech potřebují vítr a velké vlny. Akvitánie je určitě rájem pro všechny příznivce windsurfingu, jachtingu a surfingu.
Akvitánie je také oblastí skvělých vín a hlubokých lesů. Nejznámější vinotékou ve zdejší oblasti je St. Emilion, které se nachází poblíž města Bordeaux. Zdejší vinice jsou téměř všude, kde se podíváte. Akvitánie je rájem pro všechny vinaře a milovníky především červených vín. V tomto regionu budete mít nespočet příležitostí nakouknout do malých rodinných podniků na výrobu vína a koupit si ta nejznámější a nejlepší červená francouzská vína jako jsou Merlot a Cabernet Savignon.
Město Bordeaux stojí rovněž za prohlídku, neboť je krásným historickým městem, ve kterém se událo mnoho významných historických událostí včetně nechvalně proslulé Bartolomějské noci, kdy byli v roce 1572 vyvražděni francouzští protestanté. Bordeaux je poklidné město, kde si rovněž můžete vypít sklenici tmavě červeného vína, kterému se zde nesmírně daří.

Francie je zemí různorodou, je to specialista na parfémy, módu, doplňky, luxusní zboží, víno, sýr a další spousta věcí, které se Vám při vyslovení slova Francie vybaví. Země galského kohouta, nabízí obrovské množství míst, které by turisté měli navštívit. Nejznámější a nejnavštěvovanější je Paříž město plné života a kulturního dění. Paříž nabídne skvosty, jako jsou, umělecká galerie Louvre, Eiffelova věž, Vítězný oblouk a nebo Monmartre.

Paříž hlavní město Francie

Francie

Středa, 07 Květen 2014 15:39

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Paříž je hlavním městem Francie, které se nachází v severní části země. V současné době má Paříž přes 2 200 000 obyvatel a je sídlem prezidenta a parlamentu Francie. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších měst, kam každým rokem zavítají miliony turistů z celého světa.

Číst dále: Paříž hlavní město Francie

Dovolená v Saint Tropez

Francie

Čtvrtek, 03 Duben 2014 20:04

Saint Tropez patří mezi nejnavštěvovanější letovisko na Azurovém pobřeží. V minulosti bylo Saint Tropez malé a nevýznamné rybářské městečko, které se ovšem pod tíhou velkého turistického ruchu stalo známým rekreačním místem, kde se rovněž natáčely slavné a populární francouzské filmy.

Číst dále: Dovolená v Saint Tropez

 

Francie a Azurové pobřeží

Francie

Pondělí, 10 Březen 2014 20:48

Azurové pobřeží se nachází na jihozápadě Francie. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější letoviska Azurového pobřeží mimo jiné patří Menton, Monako, Saint Tropez, Antibes a Nice.

Číst dále: Francie a Azurové pobřeží

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Francie základní informace

france-flag-48 Hlavní město:  PAŘÍŽ

Časové pásmo ve Francii:  +1

Počet obyvatel Francie: 65 436 552

Nejrozšířenější jazyk: Francouzština

Telefonní předvolba Francie: +33

Platná měna ve Francii: EURO (EUR)

Oblíbená Francouzská letoviska

Nice, Monaco, Cannes, Saint Tropez,

Normandie, Bretaň, Azurové pobřeží,

La Rochelle,

 

Letní teplotní průměr ve Francii

Le Havre: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Nice: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Bordeaux: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Překlad stránek