Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Knossos na Řeckém ostrově Kréta

Řecko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Knossos se nachází na Krétě a jedná se o velmi významné archeologické naleziště. Na Knossos se jezdí dívat desítky tisíc turistů ročně, podívejte se s námi, co zajímavého je tu k vidění.

Krátká historie města Knossos

Historie místa je obdivuhodná, neboť první osídlenci zde žili už v roce 7000 před Kristem. V roce 3500 před Kristem měl Knossos dokonce už 10 000 obyvatel. Velký rozkvět města je spojován především s minojskou říší, která ovšem roku 1450 před Kristem zanikla. Město Knossos samozřejmě fungovalo i v dalších epochách, nicméně slavnou minojskou dobu již nikdy nepřekonalo.

knossos 1

Části chrámu v Knossos - Autor snímku Lapplaender - Wikipedia

Knossos a jeho nádherný palác

Nejpozoruhodnější historickou stavbou v Knossosu je Minojský palác, jehož původ sahá až doby dávno minulé, konkrétně do doby 2000 let před Kristem. Podle odborníků a historiků zde pravděpodobně žil panovník celé Kréty, vladař Mínóa. Honosný a pompézní palác však zažil několik vážných pohrom a katastrof, takže dnešní pozůstatky paláce jsou z mnohem mladších dob.

Za vším stál britský archeolog

Současná podoba naleziště je velmi zachovalá, nicméně za tímto uspokojivým stavem stojí mnoholetá úporná práce četných archeologů a historiků. Vše začal slavný Brit Arthur Evans, který zdejší archeologickou lokalitu objevil a proslavil. Sir Arthur Evans zde pracoval neuvěřitelných čtyřicet let, takže především díky němu je dnešní stav naleziště tak uspokojivý. Pokud se dostanete do palácového komplexu, tak si povšimněte sochařského portrétu, který znázorňuje samotného sira Evanse.

Dovolená na ostrově Kréta

Zajímavé objekty v paláci

Při procházce palácovým komplexem se určitě zastavte u pozoruhodného artefaktu, kterým jsou rohy zasvěcení. Dalším zajímavým objektem je pak vznešený trůn z alabastru, který stojí v jedné místnosti proti vodní nádrži.

Knossos 2

Nádherné dochované malby v chrámu - Autor snímku Harrieta171 - Wikipedia

Ideální místo na focení

Pokud si budete chtít udělat krásnou fotografii z celého naleziště, pak jděte do vyšších pater paláce. Jedno takové patro se jmenuje Piano nobile, odkud budete mít nádherný pohled na celé naleziště. Kousíček od Piano nobile je také Trůnní komnata, kde se můžete pro změnu pokochat pohledem na kopii překrásného královského trůnu.

Několik praktických informací

Během turistické sezóny je celý komplex otevřen od 8,30 do 19,30. Mimo sezónu pak od 8,30 do 17 hodiny. Vstupné je šest euro. K dispozici je ještě kombinovaná vstupenka, která stojí deset euro. S touto kombinovanou vstupenkou můžete ještě navštívit Archeologické muzeum. Po rozsáhlém paláci se můžete pohybovat zcela volně. Jelikož se jedná o prohlídku archeologického naleziště, které je pod otevřeným nebem, vemte si s sebou dobrou pokrývku hlavy a láhev pití.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko