Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Řecký ostrov Ithaka

Řecko

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

North ithaca 2 Ithaka je malý ostrov v Jónském moři. Skládá se ze dvou poloostrovů, které spojuje pás Aethos. Ostrov je převážně hornatý, ale jsou tu i zelená údolí a olivovníkové háje.

 

Kdo má rád Staré řecké báje a pověsti, by měl Ithaku rozhodně navštívit. I dnes tu naleznete místa, která jsou spjatá s antickým hrdinou Odysseem.

Pokud už vás nebaví jezdit do destinací, které jsou doslova přelidněné, tak tady se davů turistů bát nemusíte. Ten nerušený klid je vykoupen jistým nepohodlím – není tu letiště a jediným způsobem, jak se dopravit na ostrov, je lodní doprava. Ale to, co je pro jednoho nepohodlné, je pro druhého romantické ... Lodě směr Ithaka vyplouvají z Kefalonie a z ostrovů Patras a Lefkada.

North ithaca

Hlavní město Ithaky je Vathy. Toto město leží v nádherné zátoce a je tím nejlépe turisticky vybaveným městem v Ithace. Je zde archeologické muzeum, kde můžete spatřit tisíce let staré nálezy. Občerstvit se můžete v mnoha tavernách, barech a kavárnách s výhledem na zátoku, která svírá malý ostrov Lazareto.

Nejlepší dovolená v Řecku

Kdo chce jít po stopách Odyssea, musí vyrazit 3 km severně od hlavního města do jeskyně Nymf. Právě sem prý uložil Odysseus své dary po návratu z trojské války. Na severu Ithaky leží město Stavros, kde je vystavena Odysseova busta a dále je zde archeologické muzeum s exponáty z doby mykénské a korintské. Nedaleko města se nachází zátoka Polis s jeskyní Loizos, kde lidé v dávných dobách uctívali antické bohy.

South ithaca

Dalším městečkem, které stojí za návštěvu je Perachori. Jedná se o nejlidnatější město na Ithace a ční na svahu hory s výhledem na zátoku. Až se vaše oči nabaží tamního okolí, zajděte do obchodu a dopřejte trochu povyražení vašim chuťovým buňkám. Víno, sýr feta, olivový olej, to vše vám ze své produkce nabízejí místní farmáři a vinaři. Ideálním měsícem na návštěvu Perachori je srpen. V srpnu se tu totiž koná festival vína a to si přeci nemůžete nechat ujít. Dlouhou chvíli si zkraťte prohlídkou místního kláštera Taxiarchon a kostela sv. Rafaela. Menší výlet si můžete udělat do bývalého hlavního města Paleochora, kde stojí za prozkoumání trosky středověkých budov.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko