Vybíráme nejlepší letní dovolenou v Řecku a na Řeckých ostrovech.

Kréta

Řecko

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

3168046516 98633f3b7b Kréta je nádherný ostrov, který leží mezi Afrikou a Řeckem. Kdo se v létě vydá na Krétu, určitě neprohloupí, neboť písečné a oblázkové pláže jsou na zdejším ostrově mnohotvárné a rozmanité. Kréta oslní milovníky koupání i starověké historie, neboť na ostrově jsou dokonce doklady z minojské doby, která je stará 3500 až 4000 let před naším letopočtem.

Kréta v číslech

Kréta je ostrov, který leží ve Středozemním moři a jedná se o pátý největší středomořský ostrov. Kréta patří pod Řecko, jedná se však o docela autonomní oblast. Hlavním městem Kréty je Heraklion, kde v současné době žije přes 173 000 obyvatel. Dalšími krétskými městy jsou města Rethymnon, Chania a Ágios Nikólaos.

V současné době žije na Krétě něco přes 621 000 obyvatel. Oficiálním jazykem země je řečtina. Většina populace se hlásí k Řecké ortodoxní církvi. Oficiální měna je euro.

Kréta je táhlý ostrov, který se podobá nudli. Je mnohem delší než širší. Ve vnitrozemí jsou poměrně vysoké hory, takže většina populace žije na pobřeží u moře. Kréta je ostrov, takže všude, kde se podíváte, je moře. Na severu země uvidíte Egejské moře, na jihu ostrova je pak moře Libyjské.

Dovolená na ostrově Kréta

Z historických míst stojí určitě za návštěvu Archeologické muzeum v Heraklionu. Tohle muzeum se může pochlubit především velkým množstvím exponátu z minojské doby. Prohlídka muzea trvá dvě až tři hodiny a uvidíte zde velmi staré předměty, které pamatují dobu 3500 let před naším letopočtem. Vedle originálů zde najdete také kopie dřívějších minojských domů z fajánsových kachlů nebo hliněné modely lodí. Vedle Archeologického muzea doporučujeme v hlavním městě Kréty navštívit zajímavé Muzeum ikon, které našlo své útočiště v chrámu Agia Ekaterini z 16. století. Většina vystavěných ikon jsou místní provenience.

Počasí na Krétě

Kréta je ostrovem sluníčka, takže se jedná o jedno z nejteplejších míst v Evropě. V letní sezóně zde téměř neprší. Zdejší sluníčko svítí stále a intenzivně, takže Kréta je ideálním místem pro letní dovolenou.

Něco na zub aneb co ochutnat na Krétě

Krétské jídlo vás určitě pohltí, neboť zdejší speciality jsou velmi chutné. Pokud budete sedět v některé krétské taverně, tak si určitě dejte nějakou rybu a salát. Ze salátů lze doporučit choriatiki, což je řecký venkovský salát s kozím sýrem a olivami. Z ryb můžeme navrhnout chtapodi, což je pro změnu chobotnice, která se na Krétě upravuje různými způsoby. Chobotnici můžete mít grilovanou, dušenou nebo také studenou jako salát. Velmi chutný pokrm je rovněž juvetsi, což jsou zapečené malé nudle s hovězím nebo jehněčím masem. V téměř každé krétské hospůdce vám připraví gyros nebo suvlaki.

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Řecko základní informace

greece-flag-48 Hlavní město:  ATHÉNY

Časové pásmo v Řecku:  +2

Počet obyvatel Řecka: 11 283 293

Nejrozšířenější jazyk: Řečtina

Telefonní předvolba Řecka: +30

Platná měna v Řecku: EURO (EUR)

Oblíbená Řecká letoviska

Kefalonie, Kréta, Zakynthos, Santorini,

Lefkáda, Ithaka, Olympská riviéra,

Rhodos, Korfu, Samos, Lesbos,

Paxos, Mykonos

 

Letní teplotní průměr v Řecku

Korfu: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Lefkada: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Zakynthos: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

Pět nejhezčích pamětihodností Řecka najdete zde

Palác Knossos na ostrově Kréta hledejte zde

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Řecko dovolená

Dovolená na Řeckém ostrově Korfu

Řecko Korfu od 7500,-

korfu

Dovolená na Řeckém ostrově Lefkada

Lefkada od 8990,-

lefkada

Dovolená na Řeckém ostrově Kréta

Řecko Kréta od 7980,-

kreta

Dovolená na Řeckém ostrově Rhodos

Rhodos od 7990,-

rhodos

Dovolená na ostatních Řeckých ostrovech

Řecké ostrovy od 7490,-

recko