Chorvatsko Baška Voda

Chorvatsko

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Baška Voda je chorvatský turistický resort, který se nachází na Makarské riviéře. Od Makarské je Baška Voda vzdálená necelých deset kilometrů. V současné době má Baška Voda něco kolem 1600 obyvatel.


Baška Voda je rušné turistické letovisko

I když není Baška Voda tak velká jako letovisko Makarská, jedná se o velmi hojně navštěvované a rušné letovisko, které je v létě plné turistů a rekreantů. Baška Voda je velmi oblíbená, neboť okolí Bašky Vody je překrásné. Nad městečkem jsou totiž krásné vinné révy a sady, kde se pěstují olivovníky a fíkovníky. Nad městem vede rušná Jadranská magistrála, která ovšem svým provozem rekreační pohodu turistů u moře příliš neruší.

550px Baska Voda by dalibor ribicic

Pohled na městečko Baška Voda - Autor snímku: Dalibor Ribičič

Krásné okolí Baška Vody

Baška Voda těží především svým nádherným okolím. Okolí Bašky Vody je velmi romantické. Nad resortem se vypínají nádherné vápencové hory, které tvoří nezaměnitelnou kulisu tohoto oblíbeného chorvatského resortu. V bezprostředním okolí Bašky Vody jsou rovněž borové lesy, které často dosahují až k oblázkovým plážím u moře.

Krátké dějiny Baška Vody

Dějiny turistického resortu v Bašce Vodě jsou poměrně mladé. První hotel tu byl sice vybudován už v roce 1936, ale masová turistiky zasáhla Bašku Vodu teprve v šedesátých letech minulého století. Od té doby se Baška Voda rozrůstala, takže dneska se jedná o opravdu velmi rušné letovisko.

550px Baska Voda

Koupání a pláže

Do Bašky Vody se jezdí zejména za pohodovým koupáním v Jadranském moři. Baška Voda disponuje nádhernými plážemi, které jsou zároveň dostatečně dlouhé, takže každý si zde najde své místečko ke slunění. Většina zdejších pláží je z drobných oblázků, najdou se však zde také místečka, kde je hrubý písek. Pláže se táhnou několik kilometrů oběma směry. Vstup do moře je pozvolný, takže místo je ideální pro rodiny s malými dětmi. Hlavní pláž se jmenuje Nikolina, která byla v nedávné době vyznamenána tzv. Modrou vlajkou, což je přesvědčivý důkaz o kvalitě zdejších služeb a čistoty.

550px Baska Voda jozef kotulic

Pláže v letovisku Baška Voda - Autor snímku: Jozef Kotulič

Kostely a muzea

Baška Voda se může pochlubit zajímavým muzeum, které se jmenuje Malakolosti muzej. V tomto sympatickém muzeu najdete různé předměty, které se vztahují ke zdejšímu bohatému podmořskému životu. V obci stojí rovněž několik malých kostelíků. Za pozornost stojí především dva bílé kostely, které pocházejí z 15. a 17. století. Jedná se o kostel svatého Roka a kostel Uznesenja Blažene Djevice Marije.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Chorvatsko základní informace

croatian-flag-48 Hlavní město:  ZÁHŘEB

Časové pásmo v Chorvatsku:  +1

Počet obyvatel Chorvatska: 4 290 612

Nejrozšířenější jazyk: Chorvatština

Telefonní předvolba Chorvatska: 385

Platná měna v Chorvatsku: KUNA (HRK)

Oblíbená Chorvatská letoviska

Baška Voda, Umag, Plitvická Jezera,

Zadar, Split, Pula, Ostrov Krk,

Dubrovník, Ostrov Hvar, Makarská,

 

Letní teplotní průměr v Chorvatsku

Makarská: vzduch 29°C  -  moře 24°C

Pula: vzduch 27°C  -  moře 22°C

Zadar: vzduch 28°C  -  moře 23°C

Praktické informace


Kdy je nejlepší počasí pro dovolenou v Chorvatsku se dočtete v tomto článku

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya