Chorvatsko Umag

Chorvatsko

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Město Umag najdete na mapě Chorvatska hned za slovinskou hranicí. V současné době má město něco přes 12 000 obyvatel a je oblíbeným přímořským letoviskem.

 

Chorvatské město Umag

Dějiny města

 

Původ města sahá až do starověku. Ve starověku bylo toto město známé pod latinským názvem Umacium, poněvadž zde byla menší římská osada. Větší rozkvět města se odehrál ve středověku, kdy obec spadala pod Terstské biskupství. Od začátku 13. století pak správa města Umagu přešla pod Benátky. Další změna pánů přišla v 19. a 20. století, kdy Umag nejprve spadal pod Rakousko - Uhersko a později pod Itálii. Po roce 1953 připadl tehdejší Jugoslávské republice, nyní je součástí Chorvatska.

Památky města

Umag sice nemá tolik památek jako Dubrovník, Zadar nebo Trogir, přesto může město nabídnout několik pěkných pamětihodností. Půvabnou historickou část najdete na výběžku v zátoce. Celá historická část je obklopena nádherným Jaderským mořem.

umag stare mesto

Umag - návštěva starého města má svůj půvab.

Prohlídku města můžete začít na pobřežní promenádě, která se nachází hned před malým historickým jádrem. Historické centrum není velké, takže vás nečeká žádná dlouhá a náročná túra. Historické jádro je navíc velmi přehledné a dobře uspořádané. Při procházce historickým středem se můžete kochat mnohým budovám, které mají renesanční nebo barokní sloh. Jedinou vadou na kráse je, že by mnohé budovy potřebovali rekonstrukci a opravu.

Kostel svatého Pelegrina

Hlavním památkou Umagu je hlavní kostel na náměstí Trg Slobode, který byl zasvěcen svatému Pelegrinovi. Budova byla postavena už v roce 1757 a nese na sobě prvky honosného a okázalého baroka. Svatý Pelegrin je rovněž patron města, takže není náhoda, že kostel byl zasvěcen právě tomuto světci. Vedle hlavního svatostánku ještě stojí kostelní zvonice, která je samostatnou stavbou. 23. května probíhají ve městě každoroční oslavy svatého Pelegrina, které jsou vždy velkolepé.

Další zajímavosti Umagu

V Umagu rovněž nechybí malé muzeum, kde se můžete seznámit s bohatými dějinami města a jeho bezprostředního okolí. V romantické uličce Garibaldi pak najdete velké množství příjemných kaváren, chutných restaurací a obchodů.

croatia umag

Oblázkové pláže a kvalitní koupání.

Do Umagu na kvalitní tenis

Umag je rovněž městem tenisu. Tenisoví horlivci a fanoušci se sem každoročně sjíždějí, aby mohli vidět kvalitní tenisové hráče. Každý rok se tady totiž pořádá tenisový turnaj ATP 250, který má název Croatian Open. Tenisový turnaj se zde pořádá již od roku 1990. Hraje se na antuce a turnaj se odehrává v červenci nebo v srpnu. V roce 1998 zde také vyhrál český tenista Bohdan Ulihrach.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Chorvatsko základní informace

croatian-flag-48 Hlavní město:  ZÁHŘEB

Časové pásmo v Chorvatsku:  +1

Počet obyvatel Chorvatska: 4 290 612

Nejrozšířenější jazyk: Chorvatština

Telefonní předvolba Chorvatska: 385

Platná měna v Chorvatsku: KUNA (HRK)

Oblíbená Chorvatská letoviska

Baška Voda, Umag, Plitvická Jezera,

Zadar, Split, Pula, Ostrov Krk,

Dubrovník, Ostrov Hvar, Makarská,

 

Letní teplotní průměr v Chorvatsku

Makarská: vzduch 29°C  -  moře 24°C

Pula: vzduch 27°C  -  moře 22°C

Zadar: vzduch 28°C  -  moře 23°C

Praktické informace


Kdy je nejlepší počasí pro dovolenou v Chorvatsku se dočtete v tomto článku

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya