Chorvatsko Pula

Chorvatsko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

pula arena Pula je překrásné chorvatské město, které je plné především antických památek. Pula se nachází na Istrijském poloostrově a má celkem 65 tisíc obyvatel. Pula je jedním z velmi častých cílů dovolené Českých turistů.

Antické památky v Pule

Pula je krásná, neboť má nádherné památky, které dokonce pamatují antické doby. Kus antiky na vás dýchne, když se například podíváte na místní amfiteátr, který je jeden z nejzachovalejších antických amfiteátrů v Evropě. Jedná se o velkolepou arénu, která má tvar elipsy. Amfiteátr má tři patra a celkové rozměry tohoto antického veledíla jsou 132 × 105 metrů. Amfiteátr najdete v nedaleké blízkosti přístavu. Památka sahá až do doby, kdy Římské říši vládl císař Vespasián, který nechal zdejší arénu přebudovat, dříve totiž tady stála menší aréna. Celé dílo bylo dokončeno v roce 79 po Kristu. Na svou dobu byl amfiteátr v Pule skvělou arénou, která dokázala pojmout 23 tisíc návštěvníků, kteří zde chodili především na gladiátorské zápasy. Aréna však v minulosti také sloužila jako velké městské tržiště. Amfiteátr vydržel nepoškozen až do 15. století, kdy byl postupně rozebírán jako potřebný stavební materiál. Pokud amfiteátr navštívíte, vězte, že v jeho útrobách je ještě zajímavá výstava o pěstování olivovníků a zpracování oliv.

Amfiteátr rozhodně není jedinou antickou památkou v Pule, dalším antickým skvostem je Herkulova brána, kterou najdete jižně od městského muzea. Herkulova brána je nejzachovalejší a zároveň nejstarší římskou památkou v Pule, neboť pochází z prvního století před Kristem.

pula plaz

Vedle Herkulovy brány se můžete obdivovat dalším antickým stavebním perlám: jsou to Dianin chrám, Augustův chrám, římské mozaiky, triumfální oblouk rodiny Sergiů a pozůstatky starého řeckého divadla. Kdo má rád antiku, nemusíte jezdit až do italského Říma, stačí zavítat pouze do Puly a budete příjemně překvapeni vydatnou porci antických památek.

Středověké památky v Pule

V Pule najdete nejenom antické památky, ale také středověké pamětihodnosti. Největším středověkým skvostem je zde krásný františkánský klášter s kostelem Svatého Františka z Assisi, který stojí určitě za prohlídku. Další nádhernou sakrální stavbou je katedrála Nanebevzetí Panny Marie, která se může například pochlubit překrásnou mozaikou pod hlavním oltářem nebo starou sakristií, která pochází z 13. století.

Koupání v Pule

Pokud již budete krásnými památkami dostatečně znaveni, můžete se jít bez problémů vykoupat. Zdejší pláže jsou na vysoké úrovni, neboť byly vyznamenány Modrou vlajkou, což je prestižní ocenění Evropské unie za čistotu a kvalitu místních služeb.

 

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Chorvatsko základní informace

croatian-flag-48 Hlavní město:  ZÁHŘEB

Časové pásmo v Chorvatsku:  +1

Počet obyvatel Chorvatska: 4 290 612

Nejrozšířenější jazyk: Chorvatština

Telefonní předvolba Chorvatska: 385

Platná měna v Chorvatsku: KUNA (HRK)

Oblíbená Chorvatská letoviska

Baška Voda, Umag, Plitvická Jezera,

Zadar, Split, Pula, Ostrov Krk,

Dubrovník, Ostrov Hvar, Makarská,

 

Letní teplotní průměr v Chorvatsku

Makarská: vzduch 29°C  -  moře 24°C

Pula: vzduch 27°C  -  moře 22°C

Zadar: vzduch 28°C  -  moře 23°C

Praktické informace


Kdy je nejlepší počasí pro dovolenou v Chorvatsku se dočtete v tomto článku

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya