Chorvatsko – ostrov Krk

Chorvatsko

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

ostrov krk Do Chorvatska míří každoročně obrovské davy turistů. Jedná se o velmi oblíbenou a vyhledávanou oblast i pro rekreanty z České republiky. Letovisko se může pochlubit celou řadou pozitiv, kterými jsou například překrásná příroda, čisté moře nebo poměrně malá vzdálenost ze střední Evropy. Určitě jste také již slyšeli, že Chorvatsko se někdy nazývá zemí „tisíců ostrovů". Kdo zde někdy byl, jistě ví, že zdejší pláže jsou převážně kamenité nebo oblázkové, na mnoha místech se tyčí četná skaliska, která vybíhají mnohdy i do moře a tím vytváří nespočet menších i větších ostrůvků a ostrovů.

My se však nyní zaměříme na jeden z větších chorvatských ostrovů, konkrétně na ten největší na Jadranu, kterým je ostrov Krk.

Krk se nachází v severní části Chorvatska. Patří do skupiny Kvarnerských ostrovů a má rozlohu 406 kilometrů čtverečných. Na první pohled se jeví jako pustá a nehostinná krajina, není to však zdaleka pravda a jistě si zaslouží podrobnější prozkoumání a poznání. V severozápadní části ostrova se nachází jeho vlídnější tvář, zde je také situováno největší množství turistických středisek. Východní část je potom vystavena nepříliš příznivým povětrnostním vlivům, hlavně silně vanoucím větrům bóra a není proto vyhledávanou oblastí. Jedná se o kamennou pustinu. Krk je bohatě osídlenou částí Chorvatských ostrovů. Hlavní zdroj obživy tvoří kromě masového turismu také rybolov a zemědělství. Nedílnou součástí je rovněž chov ovcí, které se pasou na horských loukách.

Krajina nabízí i široké možností pro příznivce historie. Na ostrově totiž objevíte památky, které jsou spojeny s dávnou minulostí území, a ta je opravdu bohatá.

Mezi nejznámější destinace na ostrově patří město Krk, které je správním střediskem a dále potom městečka, vesnice a osady Malinska, Porat, Njivice, Šilo, Dobrinj, Punat, Vrbnik, Baška a Stara Baška.

Ostrov je pokryt vápencovým pohořím. Nejvyšší hora ostrova, vrch Obzova, dosahuje 568 m. Útesy jsou strmé a ostré.

Zajímavostí je most, kterým je spojen s centrálním Chorvatskem. Po mostě, vedoucím z města Kraljevica, přes ostrůvek Sveti Marko, proudí především v hlavní sezóně davy turistů. Transport na ostrov nepředstavuje nikterak složitou záležitost, dostanete se sem i vodními linkami, nebo autobusem, který je přepravován trajektem.

Oblast ostrova Krk disponuje dostatečnými ubytovacími kapacitami. Nocovat můžete jak v hotelech, tak i penzionech nebo soukromých apartmánech. Pokud jste na Krku ještě nebyli, určitě o hodně přicházíte a měli byste popřemýšlet o jeho návštěvě, určitě stojí za to.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Chorvatsko základní informace

croatian-flag-48 Hlavní město:  ZÁHŘEB

Časové pásmo v Chorvatsku:  +1

Počet obyvatel Chorvatska: 4 290 612

Nejrozšířenější jazyk: Chorvatština

Telefonní předvolba Chorvatska: 385

Platná měna v Chorvatsku: KUNA (HRK)

Oblíbená Chorvatská letoviska

Baška Voda, Umag, Plitvická Jezera,

Zadar, Split, Pula, Ostrov Krk,

Dubrovník, Ostrov Hvar, Makarská,

 

Letní teplotní průměr v Chorvatsku

Makarská: vzduch 29°C  -  moře 24°C

Pula: vzduch 27°C  -  moře 22°C

Zadar: vzduch 28°C  -  moře 23°C

Praktické informace


Kdy je nejlepší počasí pro dovolenou v Chorvatsku se dočtete v tomto článku

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya