Chorvatsko Dubrovník

Chorvatsko

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

 

dubrovnikPředevším v posledních několika letech se vydává množství nejen Evropanů na letní dovolenou do Chorvatska. Také pro Čechy se stala tato destinace velmi oblíbeným místem. Mezi nejnavštěvovanější chorvatské regiony patří například Istrie, Dalmácie nebo nespočet tamějších ostrovů, které jsou rozesety v blízkosti celého zdejšího pobřeží. Také Dubrovník je velmi vyhledávaným cílem prázdninových cest.

 

Mnoho lidí by vám potvrdilo, že Dubrovník je jedno z nejkrásnějších chorvatských měst jižní Dalmácie, se kterým se také pojí bohatá historie. Město bylo založeno na počátku 7. století na pustém skalnatém ostrůvku Lause. V průběhu let přístavní město postupně vzkvétalo a to prakticky po všech stránkách, bylo střediskem tzv. Dubrovnické republiky. Rozvíjel se zde obchod, ale i umění nebo věda. Zánik republiky je spojován s obrovským zemětřesením z roku 1667. Od roku 1813 až do první světové války potom Dubrovník spadal pod Rakousko, potom byl součástí Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Od konce druhé světové války se jednalo o město tehdejší Jugoslávie a nyní je Dubrovník významné město Chorvatska.

 

Co všechno můžete v Dubrovníku vidět?

Vzhledem k tomu, že se jedná o staré město, nabízí se množství památek. Tou nejcennější je ucelený fortifikační systém města, který tvoří téměř 2 kilometry hradeb z 8. až 17. století. Součástí opevnění je 15 obranných věží, dvě brány a několik samostatně stojících pevnůstek. Starobylé město má i několik dochovaných staveb s vysokou historickou hodnotou. Jedná se o renesanční kostel svatého Spasitele z 16. století nebo románsko-gotický kostel s knihovnou a vysoce dochovaným a ceněným interiérem ze 14. století. Na náměstí Luža se potom vyplatí navštívit palác Sponza, městskou zvonici Grandski zvonik nebo barokní chrám svatého Blažeje – světce, který je odvěkým patronem města. Stojí zde také knížecí palác Knežev dvor, který je považován za nejkrásnější stavbu v Dubrovníku. Na blízkém Gundulovicově náměstí se pravidelně konají bohaté trhy zemědělských plodin, odpoledne zde bývá otevřena oblíbená dubrovnická kavárna. V přístavním středisku se nachází řada dalších staveb s výraznou historickou i společenskou hodnotou.

 

Dubrovník však nenabízí vyžití pouze pro milovníky historie. Na své si zde přijdou i příznivci dobrého jídla a pití. Chorvaté jsou opravdoví gurmáni. Prakticky po celém městě je rozmístěno množství restaurací, kaváren, vináren a hospůdek, kde si můžete dopřát některou z místních specialit nebo třeba jen osvěžující letní drink. Počítejte s příjemnou, vstřícnou a věčně optimistickou obsluhou. Noční život se zde těší, stejně tak jako i na jiných místech v Chorvatsku, velké oblibě. Po setmění nabídne Dubrovník zcela jiný pohled na svět. Společenského života zde není nikdy dost, čeká tu na vás totiž i řada diskoték, koncertů nebo večerních zábavných programů, které pořádají místní hotely. Mezi nejoblíbenější hudební kluby v Dubrovníku patří Orlando, Lazareti, Factory Club nebo Revelin. Navštívit můžete i některé ze zdejších divadel nebo kin.

 

Samozřejmě, že ani sportovci se v Dubrovníku nebudou nudit. Protože se jedná o přístavní město, všude kolem se to jen hemží vodními sporty. Velmi vysokou popularitu zde zaujímá vodní pólo. Nechybí však ani ostatní sportoviště, které naleznete hlavně v areálech hotelů. Plánujete-li navštívit Dubrovník, můžete spatřit mnoho zajímavého a užít si opravdu skvělou dovolenou. Na své si přijdou především historicky založení cestovatelé. I když se jedná o velké město, v blízkém okolí je neporušená příroda a to ať již ve vnitrozemí, tak i na nedalekých ostrovech, které se také jistě vyplatí navštívit. Jedná se hlavně o osadu Zaton, kde se nachází bohatá vegetace a letní sídla dubrovnických patriciů a Orašac, kde se tyčí zámek Arapovo-Morovo.   

Komentáře  

 
0 # jendys 2014-02-14 14:01
Jestli jste ještě nebyli v Dubrovníku, tak vřele doporučuji. Je to moc krásné město, hlavně historická část Dubrovníku je parádní.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Chorvatsko základní informace

croatian-flag-48 Hlavní město:  ZÁHŘEB

Časové pásmo v Chorvatsku:  +1

Počet obyvatel Chorvatska: 4 290 612

Nejrozšířenější jazyk: Chorvatština

Telefonní předvolba Chorvatska: 385

Platná měna v Chorvatsku: KUNA (HRK)

Oblíbená Chorvatská letoviska

Baška Voda, Umag, Plitvická Jezera,

Zadar, Split, Pula, Ostrov Krk,

Dubrovník, Ostrov Hvar, Makarská,

 

Letní teplotní průměr v Chorvatsku

Makarská: vzduch 29°C  -  moře 24°C

Pula: vzduch 27°C  -  moře 22°C

Zadar: vzduch 28°C  -  moře 23°C

Praktické informace


Kdy je nejlepší počasí pro dovolenou v Chorvatsku se dočtete v tomto článku

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya