Makarská riviéra

Chorvatsko

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Mezi nejnavštěvovanější části Chorvatska zcela jistě patří Makarská riviéra. Tato oblast pokrývá více než 60km a vyznačuje se oblázkovými plážemi, křišťálově čistým mořem a bujnou vegetací. Podnebí v této oblasti je mírné, s velice vlhkou zimou a horkým, suchým létem. Ideální místo pro turisty vyhledávající teplo a čisté pláže.

brela pláž

Brela

Město Brela patří mezi nejznámější letoviska celého Chorvatska. Díky tomu se stala jedním z nejvyhledávanějších míst celé Makarské riviéry. Na pobřeží Brely, které je dlouhé cca. 5km naleznete nejenom pro Chorvatsko typické oblázkové, ale také písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Díky křišťálově čistému moři a každodenní péči, má vyhlášená pláž Punta rata již osmým rokem Modrou vlajku – největší mezinárodní ocenění za čistotu moře a pláže. Podél pláží se táhne borovicová promenáda, která spojuje letoviska Baška Voda a Baško Polje. Výjimečnost Brely spočívá hlavně v zákazu výstavby dalších hotelů. Chorvatské úřady chtějí zachovat její typický vzhled a tvář, proto je již několik let zakázáno stavět jakékoliv turistické ubytovací zařízení.

Baška Voda

Letovisko Baša Voda navazuje na dlouhou promenádu, táhnoucí se od města Brela. Součástí promenády jsou kromě typických borovic i vysoké a mohutné palmy, známé především z promenád v Itálii. Podél promenády naleznete řadu obchodů, stánků, kaváren a restaurací s typickými chorvatskými specialitami. Typická chorvatská kuchyně je složena z lehčích jídel složených z masa a ryb, vždy doplněných převážně grilovanou zeleninou. Nejoblíbenějším pokrmem Dalmácie je tzv. brudet, což je obdoba českého guláše, nikoliv však z hovězího masa, ale z ryb. Ve vaření tohoto pokrmu se pořádá i řada soutěží po celém Chorvatsku. Za návštěvu stojí i pozdně barokní kostel sv. Vavřince, nebo farní kostel sv. Mikuláše, který je patronem celé obce, jehož socha stojí i na nábřeží města. Více informací o letovisku Baška Voda čtěte zde.

Podgora

Město Podgora je přezdíváno jako „princezna Jadranu“.  Tento název město získalo hlavně díky své malebné lázeňské promenádě, která je protkaná romantickýma kavárnami a vysokými palmami, které se táhnou v těsné blízkosti pláží. Samotné pláže ocení hlavně rodiny s dětmi, jelikož umožňují velice pozvolný vstup do vody. Součástí Podgory je i osvětlený přístav, který přímo láká k večerním procházkám. Z Podgory se můžete vypravit na celou řadu výletů: do Splitu, Omiše, Dubrovníku nebo Makarské. Nezapomenutelným zážitkem jsou výlety lodí na ostrovy Hvar, Brač, Korčulu nebo Mljet.

Makarská riviéra je díky své poloze a čistotě vyhledávanou lokalitou rodin s dětmi, ale zkrátka zde nepřijde ani milovník aktivní turistiky, nebo nočního života. Díky své vzdálenosti z České republiky využívá mnoho turistů dopravu vlastním autem, což značně usnadňuje i výlety do okolních měst.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Chorvatsko základní informace

croatian-flag-48 Hlavní město:  ZÁHŘEB

Časové pásmo v Chorvatsku:  +1

Počet obyvatel Chorvatska: 4 290 612

Nejrozšířenější jazyk: Chorvatština

Telefonní předvolba Chorvatska: 385

Platná měna v Chorvatsku: KUNA (HRK)

Oblíbená Chorvatská letoviska

Baška Voda, Umag, Plitvická Jezera,

Zadar, Split, Pula, Ostrov Krk,

Dubrovník, Ostrov Hvar, Makarská,

 

Letní teplotní průměr v Chorvatsku

Makarská: vzduch 29°C  -  moře 24°C

Pula: vzduch 27°C  -  moře 22°C

Zadar: vzduch 28°C  -  moře 23°C

Praktické informace


Kdy je nejlepší počasí pro dovolenou v Chorvatsku se dočtete v tomto článku

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya