Ostrov Hvar

Chorvatsko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Chorvatské plážeOstrov Hvar je králem Dalmatských ostrovů v Chorvatsku. To bylo známé již od antiky, protože leží na dobrém strategickém místě a to je i důvodem proč je tak bohatý na kulturní památky. Hvar nabízí kouzelné přírodní bohatství a neopakovatelné scenérie. Díky mírnému podnebí, které doprovází teplé zimy i teplá až horká léta, je velkým lákadlem pro všechny cestovatele, kteří mají rádi středomořskou přírodu, tradice, architekturu i noční život.

Obzvláště oblíbená je slavná zátoka Mlaska, kterou jezdí obdivovat lidé z celého světa. Ostrov je sice oddělen od pevniny, ale díky tomu má dokonalou ochranu před průmyslem a moderním světem. Hvar si díky své izolaci ponechal svůj magický a divoký vzhled. Na Hvaru je možné vidět rozlehlá pole olivovníků, vinic a levandulí. Občas to vypadá, jako by se na Hvaru zastavil čas a veškeré problémy utekly a ž daleko za pevninu. Krajina je zde krásná a především nezničená, svůj původní ráz se za posledních mnoho let vůbec nezměnil.

 

 

Jelikož je Hvar ostrovem vína a oliv, tak se mohou návštěvníci těšit i na bohatý jídelníček doprovázený lahodnými nápoji. Na ostrově je možné nalézt mnoho kvalitních restaurací, jako například hostinec Konoba, který je zároveň jednou z nejlepších restaurací. Při popíjení dobrého vína je možné posluchat staré písně, které jsou slyšet v každé z restaurací. Pro milovníky moře a pláží je zde k dispozici Dubovica, velká a rozlehlá pláž.Hvar se řadí mezi deset nejkrásnějších ostrovů na světě a stačí jediná dovolená k tomu aby každý cestovatel měl důvod se každý rok vracet.

 

 

Velmi zajímavý je i noční život a kulturní zajímavosti kosmopolitního města Hvar. Oblíbenou atrakcí jsou výlety lodí na ostrovy Pakleni, písečné pláže v blízkosti Jelsa a starobylé město Stari Grad, ve kterém se mísí stará kultura s moderním prostředím. Úchvatné jsou také pláže pod borovicemi v Zavale, dále exotická atmosféra jižních útesů v Ivan Dolacu, Sveta Nedjelja nebo Milně. Je možné vidět také "Malé Benátky" v okolí Vrboska a levandulová pole v blízkosti Zastrazisce. Je to jen zlomek krásných míst, které se na ostrově nacházejí.

 

Hvar má bohaté kulturní a historické dědictví, která sahá až do prehistorických časů, unikátní gastronomii, krásné pláže, zátoky a křišťálově modré moře. Nabízí kvalitní ubytování v apartmánech, pokojích v soukromých domech a hotelích. Pohostinnost místních lidí je zárukou příjemné dovolené, na kterou bude každý cestovatel dlouho vzpomínat.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Chorvatsko základní informace

croatian-flag-48 Hlavní město:  ZÁHŘEB

Časové pásmo v Chorvatsku:  +1

Počet obyvatel Chorvatska: 4 290 612

Nejrozšířenější jazyk: Chorvatština

Telefonní předvolba Chorvatska: 385

Platná měna v Chorvatsku: KUNA (HRK)

Oblíbená Chorvatská letoviska

Baška Voda, Umag, Plitvická Jezera,

Zadar, Split, Pula, Ostrov Krk,

Dubrovník, Ostrov Hvar, Makarská,

 

Letní teplotní průměr v Chorvatsku

Makarská: vzduch 29°C  -  moře 24°C

Pula: vzduch 27°C  -  moře 22°C

Zadar: vzduch 28°C  -  moře 23°C

Praktické informace


Kdy je nejlepší počasí pro dovolenou v Chorvatsku se dočtete v tomto článku

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Počasí ve světě

Počasí Hurgada

Paříž počasí informer

Počasí Ibiza informer

Rodos počasí

Počasí в Djerba informer

Počasí Antalya