Sofie hlavní město Bulharska

Bulharsko

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Sofie je hlavním městem Bulharska, které se nachází v západní části země. V současné době má Sofie přes 1 400 000 obyvatel a je centrem kulturního a společenského života Bulharské republiky.

Krátké představení Sofie

Sofie je hlavním městem Bulharska od roku 1879. Rozhodlo o tom tehdejší ústavodárné shromáždění, které se konalo ve Velkém Tarnovu. Od té doby vzniklo v Sofii hodně vládních a administrativních budov, které krášlí město do dnešních dnů. Hlavní administrativní budovy včetně Královského paláce uvidíte ve východní části města. Ve středu města pak naleznete roztroušené rozmanité památky z římské a osmanské doby. Na hlavním náměstí s velkou křižovatkou pak dominují stavby z neslavné komunistické éry. Hlavní tepnou dnešní Sofie je pak třída Vitoša, kde je soustředěno nejvíce obchodů a restaurací.

600 StGeorgeRotundaSofia

Zbytky Římských lázní a kostel Svatého Jiří

Nejzajímavější památky Sofie

Mezi nejzajímavější památky Sofie lze zařadit pamětní kostel Alexandra Něvského a Prezidentský palác. Pamětní kostel Alexandra Něvského najdete na stejnojmenném náměstí v centru Sofie. Gigantický kostel, který byl postaven v letech 1882 až 1924, nese výrazné stopy ruské architektury. Chrám byl totiž postaven jako dík Rusku za jeho vojenskou pomoc v boji za nezávislost Bulharska. Chrám byl také pojmenován po ruském carovi, který úspěšně vládl v Rusku ve středověku. Nejkrásnější části tohoto chrámu jsou jeho pozlacené kopule, které září do širokého okolí.

600 Anevski by Andrey Andreev

Kostel Alexandra Něvského - Autor snímku Andrey Andreev

Druhou zajímavou památkou Sofie je Prezidentský palác, který stojí na náměstí Nezavisimost. Budova Prezidentského paláce není sice nikterak okouzlující, nicméně před jeho budovou je pravidelné výměna stráží, která je vždycky pro zahraniční turisty zajímavou atrakcí. Vojáci prezidentské stráže jsou oblečeni do červenobílých uniforem a na hlavách mají čepice s chocholy.

600 Sveti Nikolaj cudotvorec

Kostel Svatého Mikuláše z roku 1914

Nejzajímavější pozoruhodnosti Sofie

Mezi nejzajímavější pozoruhodnosti Sofie patří místní tržnice. Za pozornost stojí především Centrální tržnice a Ženský trh. Ženský trh nebo-li Ženski pazar je největší městkou tržnicí v Sofii. Jedná se o zhruba pět set metrů dlouhý úsek na ulici Stefana Stambolova. Tržnice je v provozu každý den a je shlukem velkého množství lidí. Ženský trh se specializuje na čerstvé ovoce a zeleninu. Kromě zeleniny a ovoce však zde nakoupíte i květiny, oblečení nebo řemeslné výrobky. Ceny jsou zde opravdu velmi přijatelné, ovšem je nutné si zde dát dobrý pozor na profesionální kapsáře.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Bulharsko základní informace

bulgaria-flag-48 Hlavní město:  SOFIE

Časové pásmo v Bulharsku:  +2

Počet obyvatel Bulharska: 7 262 680

Nejrozšířenější jazyk: Bulharština

Telefonní předvolba Bulharska: +359

Platná měna v Bulharsku: LEV (BGN)

Oblíbená Bulharská letoviska

Obzor, Kiten, Sozopol, Nesebar

Zlaté písky, Sluneční pobřeží

Primorsko, Achtopol, Cerevo

Balčik, Černomorec, Pomorie

Letní teplotní průměr v Bulharsku

Varna: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Burgas: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Sozopol: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Bulharsko dovolená

Dovolená v Bulharsku za nejlepší ceny

Bulharsko od 6000,-

bulharsko

Dovolená v Bulharském letovisku Zlaté Písky

Zlaté Písky od 8000,-

zlate

Dovolená v Bulharském letovisku Primorsko

Primorsko od 7000,-

primorsko

Dovolená v Bulharském letovisku Nesebar

Nesebar od 7990,-

nesebar

Dovolená na Slunečném Pobřeží

Bulharské Slunečné Pobřeží od 8390,-

slunecne

Bulharsko počasí

Burgas počasí

Varna počasí

Sofia počasí