Bulharsko Kiten

Bulharsko

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Letovisko Kiten najdete na mapě Bulharska na samém jihu země. V současné době má toto malé přímořské letovisko něco kolem 1000 obyvatel. Turisty oblíbené letovisko, které se během posledních let díky nové výstavbě změnilo a zkrásnělo.

 

Popis letoviska

 

Kiten je příjemné městečko, které se v poslední době dere na výsluní oblíbených rekreačních destinací. Kiten má teplé přímořské klima a především pěknou přírodu. Letovisko se totiž nachází v krásném podhůří pohoří Strandža.

Historie Kitenu

Kiten bylo v minulosti vystavěno na základech starověké pevnosti Urdoviza, kterou staří Římany nazývali Oroudiza. V období nadvlády osmanských Turků však toto místo zcela osiřelo. Nový rozkvět místa začíná až po první světové válce, kdy dochází ke vzniku bulharského státu. Kiten byl pak pomalu osídlován v třicátých letech minulého století. Největší rozvoj obce však přinášejí sedmdesátá léta 20. století, kdy začíná kvést turistický ruch ve velkém.

Turistická vybavenost letoviska

Většina turistů bude zajímat, co všechno současný Kiten nabízí. V posledních letech se zde hodně budovalo, takže momentálně jde o velmi klidné a příjemné mořské městečko, kde si můžete v klidu odpočinout a relaxovat. Kiten je stranou od hlavní masové turistiky, takže zde nezažijete velký hluk či shon, který je typický pro velké turistické resorty.

Hotel Kiten Beach autor Svilen Enev

Moderní hotel Kiten Beach - Autor snímku Svilen Enev

Kiten může být tedy ideálním místem vaší dovolené. Zdejší lokalita může oslovit například všechny rybáře nebo vyznavače jachtařského sportu. V centru městečka naleznete velké množství tradičních bulharských taveren a restaurací. Za docela levný peníz se zde najíte a nakoupíte, neboť ceny jídel a potravin jsou zde velmi nízké a přijatelné. Po vydatném obědě můžete rovněž navštívíc místní kavárny nebo zajít si na nákupy do malých obchůdků. Na místních plážích je taktéž bohatá nabídka různých vodních sportů a zajímavých atrakcí. Vybavenost Kitenu je opravdu na slušné úrovni, nechybí zde například ani kvalitní tenisové kurty, stoly pro stolní tenis, pošta, internetové kavárny, bankomaty nebo lékárny.

Místní pláže

Pláže v Kitenu jsou obklopeny krásnou a především nedotčenou přírodou. Okolní přírodní scenérie tedy rozhodně není fádní ani nudná. Místní pláže mají navíc příjemně jemný a bílý písek, který se bude zamlouvat především dětem. Na každé pláži si můžete zapůjčit lehátko a slunečník. Stánky s občerstvením jsou rovněž v bezprostřední blízkosti pláží. Jestliže můžeme doporučit, tak se vypravte do nádherné zátoky, která se jmenuje Atliman. Jelikož je Kiten kousíček od Řecka a Turecka, čekají zde na vás četné nabídky fakultativních zájezdů do těchto zemí.

Atliman severn Beach ve mst Kiten zourich

Severní pláž Atliman v Kitenu v roce 2007 - Autor snímku Zourich

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Bulharsko základní informace

bulgaria-flag-48 Hlavní město:  SOFIE

Časové pásmo v Bulharsku:  +2

Počet obyvatel Bulharska: 7 262 680

Nejrozšířenější jazyk: Bulharština

Telefonní předvolba Bulharska: +359

Platná měna v Bulharsku: LEV (BGN)

Oblíbená Bulharská letoviska

Obzor, Kiten, Sozopol, Nesebar

Zlaté písky, Sluneční pobřeží

Primorsko, Achtopol, Cerevo

Balčik, Černomorec, Pomorie

Letní teplotní průměr v Bulharsku

Varna: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Burgas: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Sozopol: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Bulharsko dovolená

Dovolená v Bulharsku za nejlepší ceny

Bulharsko od 6000,-

bulharsko

Dovolená v Bulharském letovisku Zlaté Písky

Zlaté Písky od 8000,-

zlate

Dovolená v Bulharském letovisku Primorsko

Primorsko od 7000,-

primorsko

Dovolená v Bulharském letovisku Nesebar

Nesebar od 7990,-

nesebar

Dovolená na Slunečném Pobřeží

Bulharské Slunečné Pobřeží od 8390,-

slunecne

Bulharsko počasí

Varna počasí

Burgas počasí

Sofia počasí