Bulharsko Sozopol

Bulharsko

Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 

Bulharské letovisko Sozopol se nachází na poloostrově 32 kilometrů jižně od Burgasu. V současné době se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších přímořských resortů Bulharska.

Krátké dějiny Sozopole

Dějiny Sozopole se začínají psát v sedmém století před Kristem, kdy se obec jmenovala Apollonia. Šlo v tehdejší době o důležitý a významný obchodní přístav. V roce 330 po Kristu došlo k přejmenování obce, z Apollonie se stala Sozopolis, což je ostatně název, který má obec doposud.

Památky Sozopole

Sozopol může být hrdý na svou starou historickou část města, která byla vyhlášena historickou rezervací. Od roku 1970 je historické centrum města chráněno mezinárodním UNESCEM.

sunny-beach-bulgaria-thumb1740072V centru města najdete křivolaké úzké uličky a staré černomořské domy, které pocházejí z 18. a 19. století. Většina domů má kamennou podezdívkou a dřevěná vysunutá patra. Téměř každý dům má pěknou malou zahrádku s vinnou révou a fíkovníky. V historickém jádru města najdete množství romantických hospůdek, kde si můžete zajít na pivo. Některé hospůdky jsou situované přímo nad útesy, takže z těchto hostinců můžete pozorovat místní rybáře, kteří vyplouvají na moře. Z historických památek stojí ještě za pozornost místní kostely, především pak kostel Svatého Zosima, Svaté panny z 15. století a Svatého Cyrila a Metoděje z 19. století. V městě je také zajímavé archeologické muzeum a umělecká galerie.

Vybavenost resortu

Sozopol má samozřejmě i moderní část města, která leží na pevnině a je rovněž plná turistů. V této části města naleznete zejména nově zbudované hotely a pěkné vilky ve stráni nad poloostrovem. Hotely jsou na špičkové úrovni, je zde také velké množství obchůdků a restaurací.

Místní restaurace podávají typicky bulharskou kuchyni. K jižanské atmosféře Sozopole patří i roztomilý malý přístav. Za kulturou můžete zajít do místního letního divadla, kde se pořádají nejrůznější koncerty a hudební festivaly. K dispozici je zde rovněž malá poliklinika, lékárna, bankomat, pošta, směnárna a další služby.

Krásné pláže Sozopole

Sozopol je černomořským letoviskem, které určitě nezklame. Zdejší dvě pláže leží poblíž místního rybářského přístavu. Pláže jsou písčité a nabízejí kvalitní služby. K dispozici jsou různé půjčovny pro vodní sporty. Najdete zde i hodně zajímavých atrakcí pro své ratolesti i dospělé včetně adrenalinového tobogánu. Jižní pláž je dostatečně široká a 2 kilometry dlouhá. V poslední době jsou zde velmi populární potápěčské kurzy, které nabízejí místní cestovní kancelářské a soukromé firmy.

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Bulharsko základní informace

bulgaria-flag-48 Hlavní město:  SOFIE

Časové pásmo v Bulharsku:  +2

Počet obyvatel Bulharska: 7 262 680

Nejrozšířenější jazyk: Bulharština

Telefonní předvolba Bulharska: +359

Platná měna v Bulharsku: LEV (BGN)

Oblíbená Bulharská letoviska

Obzor, Kiten, Sozopol, Nesebar

Zlaté písky, Sluneční pobřeží

Primorsko, Achtopol, Cerevo

Balčik, Černomorec, Pomorie

Letní teplotní průměr v Bulharsku

Varna: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Burgas: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Sozopol: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Bulharsko dovolená

Dovolená v Bulharsku za nejlepší ceny

Bulharsko od 6000,-

bulharsko

Dovolená v Bulharském letovisku Zlaté Písky

Zlaté Písky od 8000,-

zlate

Dovolená v Bulharském letovisku Primorsko

Primorsko od 7000,-

primorsko

Dovolená v Bulharském letovisku Nesebar

Nesebar od 7990,-

nesebar

Dovolená na Slunečném Pobřeží

Bulharské Slunečné Pobřeží od 8390,-

slunecne

Bulharsko počasí

Sofia počasí

Varna počasí

Burgas počasí