Bulharsko Nesebar

Bulharsko

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

 Přemýšlíte, kam byste se vydali na dovolenou? Mnozí lidé vyhledávají vzdálená exotická místa a neuvědomují si, že mnohé jim může nabídnout i nedaleké Bulharsko. Poznejte letovisko Nesebar. Je vhodné pro milovníky dovolené na pláži, ale i pro ty, kteří chtějí poznávat zajímavé památky.

 Nesebar představuje letovisko, které najdete na pobřeží Černého moře. Patří k nejnavštěvovanějším turistickým oblastem Bulharska.

Potěší vás turistická vybavenost letoviska. Vše, co očekáváte od správného turistického střediska, v Nesebaru najdete. Užívejte si lenošení na pláži, zajděte si do restaurace či různých obchodů se suvenýry, nebo se jen tak procházejte zajímavými uličkami tohoto starobylého města. Můžete si být jisti, že při těchto procházkách bude rozhodně na co koukat.

bulharsko plaz mala 2A na jaké pláže se v Nesebaru můžete těšit? Pláže jsou dostatečně široké a pokrývá je jemný písek. Užívejte si sluníčka naplno. A když vás slunění přestane bavit? Vrhněte se na nějaký vodní sport. I když na něj nemáte vybavení, můžete si ho půjčit přímo na pláži.

A jak ještě využít volný čas v Nesebaru? Možností je hodně. Nejen malé děti potěší zdejší „AquaParadiseNessebar". Najdete ho na západní části pobřeží. V aquaparku je mnoho atrakcí v podobě skluzavek, tunelů atd. Celková délka zdejších skluzavek je 650 m. To vám jistě bude stačit na to, abyste si toto místo náležitě užili. A když budete mít dost vodních radovánek? Přemístíte se na hřiště, do restaurace nebo do dalších zařízení, která v areálu jsou.

Ubytování si budete moci vybrat v různých ubytovacích zařízeních. V Nesebaru najdete luxusní hotely, ale i levnější možnosti. Vyberte si ubytování podle svých priorit.

Nesebar přiláká pozornost i všech, kteří mají rádi historické památky. Díky tomu, že město vzniklo již v době starověku, jich nabízí mnoho. O kvalitě a zajímavosti tamějších památek svědčí i fakt, že je město na Seznamu světového dědictví UNESCO, a to od roku 1983.

Památky najdete ve staré části města. Ta se nachází na skalnatém poloostrově. Do starého města vejdeme hradbami.

Uvnitř staré části města vás čekají dlážděné uličky, dřevěné a kamenné domy, ale také si tu budete moci prohlédnout mnohé baziliky, kostely, chrámy atd.

Z konkrétních památek si jmenujme kostel Krista Patokrata, dřevěný větrný mlýn, kostel Svata Bogorodica, kostel Archandělů Gabriela a Michaela atd. Máte-li zájem o více informací o památkách, můžete navštívit zdejší muzea. Najdete tu Archeologické a Etnografické muzeum.

Bulharsko nabízí i další četná letoviska, ve kterých si můžete dopřát příjemnou dovolenou. Mezi další velmi známá letoviska patří Slunečné pobřeží, Zlaté Písky, Primorsko, Obzor, Balčik, Varna atd.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Bulharsko základní informace

bulgaria-flag-48 Hlavní město:  SOFIE

Časové pásmo v Bulharsku:  +2

Počet obyvatel Bulharska: 7 262 680

Nejrozšířenější jazyk: Bulharština

Telefonní předvolba Bulharska: +359

Platná měna v Bulharsku: LEV (BGN)

Oblíbená Bulharská letoviska

Obzor, Kiten, Sozopol, Nesebar

Zlaté písky, Sluneční pobřeží

Primorsko, Achtopol, Cerevo

Balčik, Černomorec, Pomorie

Letní teplotní průměr v Bulharsku

Varna: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Burgas: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Sozopol: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Bulharsko dovolená

Dovolená v Bulharsku za nejlepší ceny

Bulharsko od 6000,-

bulharsko

Dovolená v Bulharském letovisku Zlaté Písky

Zlaté Písky od 8000,-

zlate

Dovolená v Bulharském letovisku Primorsko

Primorsko od 7000,-

primorsko

Dovolená v Bulharském letovisku Nesebar

Nesebar od 7990,-

nesebar

Dovolená na Slunečném Pobřeží

Bulharské Slunečné Pobřeží od 8390,-

slunecne

Bulharsko počasí

Burgas počasí

Sofia počasí

Varna počasí