Bulharsko Zlaté písky

Bulharsko

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Zlaté písky právem patří mezi nejkrásnější evropská letoviska. Tuto perlu Bulharska naleznete v severní části černomořského pobřeží, necelých 20km od města Varna. Oblíbenost tohoto střediska každým rokem stoupá a díky tomu se zvyšuje i jeho úroveň a turistické služby. Místo je vyhlášené svými hustými bukovými a dubovými lesy, které pokrývají kopce táhnoucí se daleko do vnitrozemí, a lemují i celé pobřeží. Tyto scenérie v kombinaci s písčitými plážemi, křišťálově čistým mořem a krásným počasím si každý rok zamilují tisíce turistů z celé Evropy.

 Svůj název získalo letovisko podle své 200 metrů široké pláže, která se táhne 4 km podél pobřeží, a najdete na ní pouze jemný, žluto-zlatý písek. Jedinou nevýhodou je poměrně příkrý vstup do vody. Celou pláž lemuje dlouhá promenáda plná květinových záhonů a stromů, které v kombinaci s mořským vánkem poskytnou příjemné místo na odpočinek. Podél promenády najdete opravdu velké množství kaváren, barů, trhů i obchodů se suvenýry.

 

Vyznavači aktivního odpočinku mohou využít nepřeberné množství sportovních nebo zábavných aktivit. Z vodních sportů je to vodní lyžování, jízda na vodních skútrech, jízda na nafukovacím banánu taženého motorovým člunem, windsurfing nebo potápění. Nově vybudovaná dětská hřiště budou milovat hlavně vaše děti. Užijí si spoustu zábavy na nafukovacích hradech, klouzačkách, jízdě na ponících nebo v elektrickém vláčku. Komu by to bylo málo, může jet do 20 km vzdáleného města Varna, kde nabídka atrakcí pokračuje. Forma dopravy už záleží na vás – k dispozici je půjčovna aut, taxi nebo městská hromadná doprava.

sunnybeachO Zlatých píscích se dá s klidným svědomím říct, že se nočním životem vyrovnají vyhlášeným západním letoviskům. Jakmile se setmí, otevřou tamější diskotéky své brány, a poskytnou svým návštěvníkům zábavu až do brzkých ranních hodin. Milovníci romantických procházek využijí 4 km dlouhou promenádu, která je lemována stánky se suvenýry či různými pouličními divadly s folklórním programem.

Pokud si chcete dovolenou obohatit výletem, a poznat tak bulharské kultury a tradice, doporučujeme unikátní sakrální objekty, nedaleko města Ivanovo. Ty jsou vytesány přímo do skály a v současné době jsou zapsány na seznamu Unesco. Originální architektura domů vás zaujme ve skanzenech nedaleko města Etara. Tyto unikátní domy se rozkládají na ploše 7 hektarů.

Pokud stále váháte, kam vyrazit na letošní dovolenou, bulharské Zlaté písky vám můžeme vřele doporučit. Na své si zde přijdou jak mladí lidé vyhledávající noční život, tak i rodiny s dětmi.

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Bulharsko základní informace

bulgaria-flag-48 Hlavní město:  SOFIE

Časové pásmo v Bulharsku:  +2

Počet obyvatel Bulharska: 7 262 680

Nejrozšířenější jazyk: Bulharština

Telefonní předvolba Bulharska: +359

Platná měna v Bulharsku: LEV (BGN)

Oblíbená Bulharská letoviska

Obzor, Kiten, Sozopol, Nesebar

Zlaté písky, Sluneční pobřeží

Primorsko, Achtopol, Cerevo

Balčik, Černomorec, Pomorie

Letní teplotní průměr v Bulharsku

Varna: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Burgas: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Sozopol: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Bulharsko dovolená

Dovolená v Bulharsku za nejlepší ceny

Bulharsko od 6000,-

bulharsko

Dovolená v Bulharském letovisku Zlaté Písky

Zlaté Písky od 8000,-

zlate

Dovolená v Bulharském letovisku Primorsko

Primorsko od 7000,-

primorsko

Dovolená v Bulharském letovisku Nesebar

Nesebar od 7990,-

nesebar

Dovolená na Slunečném Pobřeží

Bulharské Slunečné Pobřeží od 8390,-

slunecne

Bulharsko počasí

Burgas počasí

Sofia počasí

Varna počasí