Bulharsko Primorsko

Bulharsko

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Primorsko je menší městečko, které se nachází na území jihovýchodního Bulharska 50 km jižně od Burgasu. Rozprostírá se na pobřeží Černého moře mezi Stomopolo a Diavolski zálivem při úpatí Strandských vrchů. Původně se jednalo o vesnici, kde se většina lidí živila rybolovem, postupně se zde však začal budovat systém hotelů a penzionů, který následně těžil a i nadále vydělává na cestovním ruchu. Aktuálně zde žije okolo 4 tisíc stálých obyvatelů plus velké množství sezónních návštěvníků.

Primorsko patří mezi vyhledávané turistické destinace jak mezi samotnými Bulhary, tak i mezi Čechy, Slováky, Poláky a dalšími evropskými dovolenkáři. Hlavním lákadlem jsou zcela jistě dvě krásné a dlouhé písčité pláže. Máte-li malé děti nebo dáváte-li přednost klidnější hladině moře, je pro vás určena jižní pláž s pozvolným vstupem do moře. V těsném sousedství jižní pláže je malý přístav, který nabízí výlety na otevřené moře. V severní části města se potom nachází druhá pláž, která bude lákat milovníky pořádných vln a příznivce vodních skútrů či jiného adrenalinového vyžití. Díky čisté vodě se nabízí i možnosti potápění. Omrzí-li vás pobyt na mořské pláži, zkuste navštívit místní aquapark nebo tenisové kurty či volejbalové, fotbalové nebo basketbalové hřiště.

 Primorsko Bulharsko

Po celém městě je rozeseto několik restaurací, kaváren a hospůdek. Místní provozovatelé vás nezřídka překvapí i českým jazykem nebo dokonce českými jídelními lístky. Po večerech si můžete zahrát při lahodném a osvěžujícím nápoji třeba stolní fotbálek nebo šipky. 

 

 

Oblast Primorsko má i bohatou historii. Všude dokola lze spatřit trosky starobylých měst. Na pobřeží mnohdy objevíte i zbytky keramiky nebo jiných částečně dochovaných předmětů. Primorsko je také výchozím bodem pro výlety do bližších i vzdálenějších turistických míst. Nedaleko se rozprostírá přírodní rezervace Ropotamo, kde lze pozorovat mnoho druhů želv nebo vodních hadů.

 

Hlavní sezóna je v Primorsku v období mezi květnem a říjnem. V tuto dobu se denní teploty pohybují od 18 do 28 stupňů. Díky tomu, že na plážích vane mírný svěží vítr, cítíte se naprosto skvěle. V noci teploty o něco klesnou, je tedy vhodné si s sebou vzít i teplejší oblečení. I přesto, že oblast Primorska nenabízí typickou exotickou dovolenou, rozhodně se vyplatí o návštěvě Bulharska popřemýšlet. Poznáte tak další stát a užijete si originální dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.

 

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Bulharsko základní informace

bulgaria-flag-48 Hlavní město:  SOFIE

Časové pásmo v Bulharsku:  +2

Počet obyvatel Bulharska: 7 262 680

Nejrozšířenější jazyk: Bulharština

Telefonní předvolba Bulharska: +359

Platná měna v Bulharsku: LEV (BGN)

Oblíbená Bulharská letoviska

Obzor, Kiten, Sozopol, Nesebar

Zlaté písky, Sluneční pobřeží

Primorsko, Achtopol, Cerevo

Balčik, Černomorec, Pomorie

Letní teplotní průměr v Bulharsku

Varna: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Burgas: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Sozopol: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Bulharsko dovolená

Dovolená v Bulharsku za nejlepší ceny

Bulharsko od 6000,-

bulharsko

Dovolená v Bulharském letovisku Zlaté Písky

Zlaté Písky od 8000,-

zlate

Dovolená v Bulharském letovisku Primorsko

Primorsko od 7000,-

primorsko

Dovolená v Bulharském letovisku Nesebar

Nesebar od 7990,-

nesebar

Dovolená na Slunečném Pobřeží

Bulharské Slunečné Pobřeží od 8390,-

slunecne

Bulharsko počasí

Burgas počasí

Sofia počasí

Varna počasí