Bulharsko Achtopol

Bulharsko

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

V jižní části bulharského pobřeží se rozprostírá turisty oblíbené letovisko Achtopol. Díky své poloze nedaleko tureckých hranic lze podniknout i výlety do Turecka a dovolenou v Bulharsku si tak ještě oživit návštěvou další země.

Městečko Achtopol je klidným místem

Město Achtopol je i přes svou polohu velice klidné a vhodné pro všechny turisty a návštěvníky, kteří si chtějí užít příjemnou dovolenou. Centrum města se rozprostírá kolem městského parku, kde naleznete i hlavní stanici autobusů pro další výlety.

 

Achtopol nabízí pláž dlouhou dva kilometry!

Pokud si myslíte, že dva kilometry není moc, nevěšte hlavu. Hlavní pláž ve městě Achtopol totiž ani v hlavní sezóně nebývá přeplněná a naleznete zde místo i pro vaši deku. Pro turisty je tu možnost pronajmutí lehátka či slunečníku a pobyt na pláži si tak ještě o něco zpříjemnit. Pro dospělé je přímo na Bulharsko Achtopolpláži připraveno občerstvení v podobě baru a větší děti zajisté ocení blízké středisko vodních sportů. Pro romantiky Achtopol ukrývá i několik malých zátočin s písečnou pláží či romantické kamenné útesy.

 

Letní teploty potěší milovníky tepla a slunce

V Bulharsku je v létě opravdu teplo, jelikož rtuť teploměrů se bez problémů vyšplhá lehce pod třicet stupňů Celsia. Příjemné koupání začíná od června, kdy se moře začíná pomalu ohřívat a dlouho teplé vydrží i na podzim, přibližně do půlky října. V letním období by vás ovšem neměl překvapit vyskytující se občasný déšť, který ale příjemný pocit z celého Bulharka i konkrétně z Achtopole ještě umocní.

 

Bulharská kuchyně je plná sýru, jogurtu a masa

Typické bulharské pokrmy byste při návštěvě Bulharska neměli vynechat. Základní ingredience tvoří nepřeberné množství sýrů různých druhů, jako například balkánský sýr, ovčí a kozí sýr nebo kravský sýr, dále kiselo mlijako, což je řidší jogurt, a nechybí ani ryby spolu s vepřovým a hovězím masem. Nejčastější přílohu k jídlům tvoří bílý chléb. Typicky bulharský pokrm je tarator (studená polévka z kyselého mléka, nastrouhané okurky, kopru a případně i česneku), musaka (pokrm z brambor a zeleniny, případně masa, okořeněný specifickým kořením), šopský salát (kromě paprik, rajčat a bílého sýra obsahuje také pečené paprikové lusky a cibuli) nebo kaškaval (ovčí, kraví nebo smíšený sýr, podává se občas jako dezert na konci jídla nebo k vínu).

Máte dotaz k zájezdu či dovolené?

Pokud máte jakýkoli dotaz ohledně vaší dovolené, nebo chcete poptat konkrétní zájezd od konkrétní cestovní kanceláře, tak právě zde je pro vás tento formulář. Napište nám jakou představu o dovolené máte, kam chcete jet, s jakou CK, jaké máte požadavky nebo do jaké ceny se chcete vejít. Operátoři rezervačního centra vás budou kontaktovat a svou poptávku můžete vyřídit přímo s nimi.

Suprdovča vyhledávání

Bulharsko základní informace

bulgaria-flag-48 Hlavní město:  SOFIE

Časové pásmo v Bulharsku:  +2

Počet obyvatel Bulharska: 7 262 680

Nejrozšířenější jazyk: Bulharština

Telefonní předvolba Bulharska: +359

Platná měna v Bulharsku: LEV (BGN)

Oblíbená Bulharská letoviska

Obzor, Kiten, Sozopol, Nesebar

Zlaté písky, Sluneční pobřeží

Primorsko, Achtopol, Cerevo

Balčik, Černomorec, Pomorie

Letní teplotní průměr v Bulharsku

Varna: vzduch 22°C  -  moře 18°C

Burgas: vzduch 29°C  -  moře 23°C

Sozopol: vzduch 24°C  -  moře 22°C

Praktické informace

 

Parkování na letišti

logo go parking

8 dní parkování = 1000,-

8 dní parkování s naší slevou = 850,-

Cena se slevou CA Suprdovča platí při on-line rezervaci.

Překlad stránek

Bulharsko dovolená

Dovolená v Bulharsku za nejlepší ceny

Bulharsko od 6000,-

bulharsko

Dovolená v Bulharském letovisku Zlaté Písky

Zlaté Písky od 8000,-

zlate

Dovolená v Bulharském letovisku Primorsko

Primorsko od 7000,-

primorsko

Dovolená v Bulharském letovisku Nesebar

Nesebar od 7990,-

nesebar

Dovolená na Slunečném Pobřeží

Bulharské Slunečné Pobřeží od 8390,-

slunecne

Bulharsko počasí

Sofia počasí

Burgas počasí

Varna počasí